351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.