351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Ha a nyuszi ivarilag nagyon aktív, érdemes ivartalanítani, de nem ez a fő probléma. Amiért igazán kell aggódni, az a nyuszi elhízása. A sok magkeverék, jutalomfalatkák és az esetleges édességek vagy szárazkenyér etetésétőt a nyuszi könnyen elhízhat, ami sajnos több igen veszélyes betegség kialakulásához vezethet, és vezetni is fog. Ezért a legfontosabb először a nyuszi testsúlyának a fokozatos csökkentése az előbb említett ételek mennyiségének redukálásával, illetve ne adjon édességet, jutalomfalatkát, száraz kenyeret. Majd következhet az ivartalanítás. A műtét után nem fog ismét elhízni az állat, ha a gazdi betartja a helyes táplálás szabályait.
Az egereknek nincsen tüzelésük. Amit Ön láthatott, az vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, hogy a nagyobb problémákat kizárhassa.
Természetesen van pajzsmirigy-túlműködés és -alulműködés is kutyában, az utóbbi gyakoribb a vemhesség-tejelés után. Bármelyik állatorvos könnyen diagnosztizálja néhány vérvételből.
A mókus hirtelen viselkedés változásának oka lehet az ivarérés, de a mászási nehézséget ez nem magyarázza. Abban az esetben, ha az állat ténylegesen nem tud a faágra mászni, az mozgásszervi betegségre utalhat. Ennek oka lehet vitamin- vagy nyomelemhiány. A makogó hang ebben az esetben a fájdalom jele. Ha ezt észleli a gazdi, mutassa meg a mókust állatorvosnak.
Természetesen a kanárik (is) kommunikálnak egymással. Nagyon jól tette, hogy társat szerzett a kismadár mellé. Minden madárnak a legjobb társ egy másik madár. A gyűrűzés a madár tenyésztőjének döntése. Általában a tenyésztő kódszáma és a madár kelésének az éve szerepel a gyűrűn.