351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
Mindenekelőtt vigye el a cicát állatfogászhoz!
Állatpatikákban kaphatók féreghajtó készítmények, melyek papagájok számára is használhatók. Van csepp formájú készítmény is, melyet a bőrre cseppentve a külső és belső parazitákat is elpusztítja.
Igen, már van rá lehetőség, hogy kutyájába azonosítot ültessenek, jogszabály még nincs rá, mert a körülmények sem adottak. A kutyák azonosításához külön leolvasó készülékre van szükség, és egy adatbázisra, ahol nyilvántartják őket.
Ha a szomszéd megbízható és vállalja az állatok etetését, a kutyák napi háromszori sétáltatását, minimálisan ért az állatokhoz, kitakarítja a macskaalmot, akkor igen. Legfőképpen azért, mert mint írta, nincs más megoldás. Bár az országban működik jó néhány kutya- és macskapanzió, ezeknek utána kellene még érdeklődni!
A guppik természetesen nem bántják az aranyhalakat, de fordítva sajnos ez könnyen bekövetkezhet: a szivárványos guppik kis termetű, békés, növényevő halak, míg az aranyhalak nagyobbra nőnek, bár nem kedvelik az állati eredetű táplálékokat, de be-be kaphatnak egy kisebb termetű halat! Az aranyhalakat és a guppikat külön-külön csoportba kell sorolnunk! A guppik trópusi halak, és ennek megfelelően kell fűteni a medencéjüket, míg az aranyhalak nem kedvelik a melegebb vizet, ugyanis ilyenkor anyagcseréjük felgyorsul, és ez könnyen a gyors pusztulásukhoz vezethet! Az almacsigák nagyon szívós, békés állatok, természetesen kibírják ezt a megpróbáltatást is, a levegőztetés számukra teljesen felesleges!