351. A lótartás kulisszatitkai - videón
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Kukla Miklós videón mutatja be, mire való a pataszeg és kiderül az is, hogy mi fán terem a tüdőkopogtató vagy a fogköszörű.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Miért tiltja tábla egyes helyeken a kutyasétáltatást? Mi történik, ha a gazdit mégis rajtakapják? Ha tiltás van, miért nincs sétáltatásra kijelölt terület? Jó lenne megtudni!
Elfogult gazdiként nehéz megállapítani, hogy kutyánk testsúlya optimális-e, vagy lassan olyan kövér lesz, hogy gurul. Kukla Miki mutat egy egyszerű trükköt, amivel ez gyorsan megállapítható!
Megjelent egy új kutyás lap, Kutyatár néven – a postaládákban. A Pedigree kutyatápot népszerűsítő kiadványt postán kapják azok, akik korábban részt vettek az eledel forgalmazójának nyereményjátékain.
A törpehörcsögök valóban szinte egyáltalán nem isznak vizet, a folyadékot lédús, friss, vegyszermentes zöldfélékkel tudjuk számukra biztosítani. De nyáron, nagy melegben, vagy ha egy-két napig nem tudjuk őket ellátni friss zöldséggel, önitatót is használhatunk. Az itatóedény tisztaságára azonban fokozottan ügyeljünk és azt jó minőségű, de mindenképpen "buborékmentes" ásványvízzel töltsük fel. A törpehörcsögöknek is szükségük van megfelelő mennyiségű mozgásra és szórakozásra. Nem tartom valószínűnek, hogy kis kedvence halálát a túlzásba vitt mozgás okozta volna.
Ha továbbra is ilyen változatos életet biztosítanak "kis tigrisük" számára és szinte családtagként kezelik, nem valószínű, hogy rombolni, unatkozni vagy szomorkodni fog. A felnevelése során ügyeljenek a következetességre. Fontolják meg az ivartalanítását, amit már az ivarérettség elérése előtt javasolok elvégeztetni.
Feltételezem, hogy a túl korán választották el az anyjától, így nem volt módja elsajátítani a "cicabeszédet." Szerencsére, mint ahogy azt helyesen megfigyelte, testbeszéddel is ki tudja fejezni magát, tehát pl. ha éhes, odaül a tálja elé és magukra néz. (Nagyon helyes lehet...) Tanácsom, hogy beszéljenek sokat hozzá. Nem azért, hogy emberi beszédre tanítsák, hanem hogy megszokja a kommunikáció e formáját is. Ha lehet, vigyék időnként baráti cicatársaságba! Olvass tovább! Így kommunikál a cicánk a farkával Hogyan gondozzuk a cukorbeteg macskát?
Mindenképpen meg kell várni, hogy teljesen tünetmentes legyen az előző teki, majd egy alapos takarítás, fertőtlenítés (terrárium, tárgyak stb.) és 1-2 hetes újabb várakozás után lehet őket összeengedni.
A tünetek alapján a macskának gombás bőrbetegsége van. Ez emberre is átterjedhet, ezért mielőbb vigye orvoshoz. A betegség egyébként jól kezelhető és ahogy növekszik a cica, könnyebben gyógyul.