3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
Mindig a korának megfelelő tápot kell adni. Ez lehet száraz táp, konzerv vagy alutasakos is. A lényeg a ráírt ajánlás, hogy milyen korú cicának adható. Márkánként más és más típusú tápok közül lehet választani a korosztálynak megfelelően.
Kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat is érdemes adni.
Ez normál gyomortartalomnak megfelelő hányadék, ami - ha nem túl gyakran jelentkezik - húsevőknél nem kóros.
A tüzelés vagy macskák esetében bagzásnak nevezett ivarzás mint normális élettani folyamat nem igényel semmilyen segítséget. Amennyiben zavaró az állat viselkedése, forduljon orvoshoz, számos módszer létezik az ivartalanításon kívül, mely átmenetileg megszünteti a bagzást.
Csak megbízható helyről vegyünk tápot, ami csakis és kizárólag csincsillatáp lehet. A nyúltáp (bár ugyanúgy néz ki, mint a csincsillatáp) nem alkalmas a csincsillák etetésére. Nagyon fontos a szárított, pormentes réti széna, bár a lucernát sokkal jobban szeretik (nyúltenyésztőktől beszerezhető), mindamellett sokkal egészségesebb. Az, hogy megeszik-e a zöldségeket, gyümölcsöket, teljesen csincsillafüggő. Elvileg szeretik a répát, szőlőt, dinnyét, de nagyon óvatosan (keveset és fonnyasztva!!) füvet, salátát, káposztát vagy más zöldeket is adhatunk nekik. A vizüket hetente 3-4 alkalommal cseréljük. Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt magadgoz vennéd a csincsillát! Csincsilla: így tartsd, így etesd