3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
Sokszor a levertség oka, az időjárás változás. Azonban, ha levert és nem is eszik, akkor egy állatorvosi ellenőrzés nem ártana neki. Egy egy napig előfordulhat ilyen, de hosszabb távon nem jó jel.:( Azt meg tudod nézni, hogy lázas-e a nyuszi. Nézzed meg a fülét, ha forró, akkor azonnal orvos. De nem szeretnélek megijeszteni, ha azóta sem változott a probléma, nézessed meg feltétlenül. Majd írj mi történt.
Vigye állatorvoshoz, az árakról szintén ott. Üdv
Kedves Gazdi! Ha jól számolom, akkor az első időponttól számolva ez 70 napos, az utolsótól pedig 67 napos vemhesség, ami mindenképp túlhordásnak minősül. Amennyiben a szuka is és a picik is jól vannak, nincs ezzel kapcsoatban teendő. Ilyen esetben egyébként indokolt az ellés mesterséges megindítása, vagy a császármetszés. Üdvözlettel, Dr Puskás Gábor
Ha a hímvessző felületén genny ,gyulladás vagy bármilyen kóros eltérés látható akkor vizsgáltassa meg ey állatorvossal, Egyéb esetekben ez a jelenség még belefér a normális jelzőbe, idővel általában megszűnik.
Különösen gyors növekedésre szelektál baromfiknál fordul elő legtöbbször az angolkórnak elnevezett betegség, ami több okra is visszavezethető, elsősorban hiánybetegség. A Futor önmagában nem megoldás a kalciumhiány megszüntetésére, ha a beépüléshez szükséges foszfor hiányzik. Külön foszforkiegészítés(pl. Phylafor, kalcium : foszfor, 3:1 arányig), vagy megfelelő arányt tartalmazó ásványianyagból álló takarmány kiegészítés szükséges. Ha nem kapnak természetes napfénnyel történő megvilágítást, "D" vitamin hiány is előfordulhat.