3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
A lakásban tartott kutya valóban több odafigyelést, sétát és játékot igényel, mint a lakásban egyedül tartott cica. A klausztrofóbia nem jellemző a macskákra, rendszerint jelzik, ha simogatást, foglalkozást igényelnek, egyébként a nap nagy részét pihenéssel, alvással töltik. Manapság számos olyan macskajáték, többszintes, karomkoptatóval is ellátott macskaház kapható, amivel le tudja foglalni magát a cica az egyedül töltött órák alatt.
Lehet, hogy bolhás. Többnyire akkor csinálják ezt. Kellene neki venni cseppentős bolhairtót (állatpatika!)! Ha mégsem múlik a vakaródzás, akkor azt javaslom, vigyék el állatorvoshoz.
Egyedfüggő, de szerintem hamar megszelídül. Pár nap, egy hét és ki sem lehet majd zavarni a gazdi öléből! Mindenképpen nyugodtság és türelem kell hozzá, nem szabad erőltetni a barátkozást, rá kell hagyni a macsra a kezdeményezést. A macskák ilyenek!
Szerintem átvette a házőrző szerepet és mivel fél, folyamatos ugatásával próbálja jelezni, hogy ő ott őrzi a házat.
Szerintem nem igaz! Azért lehet ez a tévhit, mert általában benti cicákról van szó, ritkán mennek ki és akkor sem merészkednek messzire. Ha tartósan kinti életmódot folytatnának, ők sem lennének "különbek" :) És láttam én már csavargástól rendesen lepusztult sziámi cicát!