3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
Sajnos megkerülhetetlen lesz a kiscica állatorvosnak való megmutatása. A füle valószínűleg fülrühös lehet, a szeme pedig szintén bakteriális gyulladás miatt lesz csipás. Oltásra is szüksége lesz, mert e nélkül előbb-utóbb elkapja valamelyik vírusos macskabetegséget. Úgyhogy irány az állatorvos!
A kérdés egy picit bonyolultabb. Milyen mérgezés volt? Mit kapott rá? Végeztek laborvizsgálatot? Ha minden rendben, akkor bármit ehet. Ha nem, vagy bármi egyéb kérdése van, akkor szerintem forduljon az állatorvoshoz. Dr Fekete Richard
Elég sok különböző probléma van itt, nem mindenhol konkrétan a kérdésekre válaszolnék, hanem megjegyzésekkel szeretnék általános tanácsot adni. 1. Soha ne vásároljunk olyan halat, aminek tartásáról nem tájékozódtunk előre (nem tudjuk mit eszik, hány fokon és milyen vízben kell tartani, csoportban vagy magányosan kell tartani, mekkorára nő meg stb.)! Sajnos azt sem tudjuk, milyen halak problémáival állunk szemben! 2. A szárított szúnyoglárva jó kiegészítő táplálék, de egyéb táplálékok nélkül nagyon egysíkú etetéshez és gyorsan hiánybetegségek kialakulásához vezethet. 3. A tartási körülményeket és az akvárium egyéb lakóit problémák esetén mindig alaposan szükséges leírni, ezek és a halak ismerete nélkül rengeteg lehetőség van, amelyek közül nem lehet megmondani miért nem csatlakozik az egyik hal a többihez vagy miért ellenséges egyikkel a másik. A táplálékért való viaskodás bizonyos mértékben teljesen normális - nem tudom megítélni a leírás alapján, hogy ez jelenleg milyen mértékű. 4. Javaslom egy akvarisztikai könyv beszerzését az alapok megismeréséhez! Akár antikváriumokban is megtalálható Horn Péter-Zsilinszky Sándor Akvarisztika című nagyszerű könyve (ennek átolvasása az érdekes elméletek felállításának megelőzéséhez is jó támpontot ad :) )
Valószínűleg arról van szó, hogy nem daganat, hanem tályog volt a patkány nyakán, ami kifakadt. A keletkezett seb körül a bőrt és szőrt óvatosan le kell tisztogatni (érdemes előtte a sebet finoman kinyomkodni), majd némi Betadine oldattal fertőtleníteni. Az állat környezetét (ahol a kifakadás történt) is érdemes tisztogatni, fertőtleníteni. Mindazonáltal ajánlatos lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A vizsgálat költsége általában nem túlzottan magas (pl. egy műtét árához viszonyítva). Szükség lehet a keletkezett seb szakember általi kitisztítására, és antibiotikum adása is indokolt lehet.
Igen, a legjobb lenne ha elvinné állatorvoshoz. Csak vizsgálattal dönthető el, mi lehet a probléma.