3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
- Azt gondolom, hogy a leírtak mind a macska természetes viselkedésének eredményei. - Amennyiben figyelembe veszik a macska jövőbeli tartási körülményeinél a történteket, ivartalaníttatják és alávetik egy agresszivitás csökkentését célzó terápiának, akkor a vissza vétel lenne a kevésbé rossz megoldás. - Meggyőződni erről nem lehet, csak mindent megtenni azért hogy ne ismétlődjön meg.
Vakaródzást, és szőrhullást macskáknál nagyon sok dolog okozhat. Ilyen lehet pl. bolhaekcéma, allergia, rühösség, gennyes bőrgyulladás stb. A kiváltó ok kiderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra lesz szükség. Addig is a gyerekek inkább ne simogassák a cicát, mert lehet emberre fertőző kórok is. Lévai Péter www.kisallatdoki.hu
A fertőző májgyulladás (Rubarth-kór) elsősorban fiatal állatokra nézve veszélyes, gyakran halálos kimenetelű betegség. Idősebb korban gyakran tünetmentes lefolyás van. A betegséggel manapság ritkán találkozunk, mert a "kombinált" oltás ezt az alkotórészt is tartalmazza, így az oltottság következtében ritka a megbetegedés. A biztonság kedvéért hasznos lehetne néhány kiegészítő vizsgálatot is végezni (vérvizsgálat, röntgen, ultrahang). Nem árt, ha gondolnak más típusú máj-, vese-, ill. szív eredetű betegségre, vagy daganatra is.
A műtét javasolt időpontja a tüzelés után 1,5 hónaptól a következő tüzelés előtti 3-4 hétig tartó periódus. A szakszerű ivartalanítás kutya esetén a petefészkek és a méh együttes eltávolítását jelenti. A műtét után 10-14 nappal vesszük ki a varratokat, ennyi idő alatt a seb biztosan begyógyul. Gallért csak szükség esetén kell viselnie a kutyusnak (akkor azonban varratszedésig). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben a fekete foltok hirtelen jelentek meg, javaslom forduljon állatorvosához, hogy megvizsgálhassa!