3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
Javaslom, ne tegye a fal mellé az alomtálat. Üdv
A fel sem tett kérdésből nem derül ki hogy a bántások milyen gyakoriak, csak egy-egy harapásból, vagy tartósabb verekedésből állnak-e, és régóta tartanak, vagy csak mostanában kezdődtek. Általánosságban ha a sérülések nem súlyosak akkor érdemes együtt hagyni őket, súlyosabb esetekben azonban célszerűbb a szétválasztásuk.
Bőrbetegségek esetén rettentő nehéz (sokszor lehetetlen) a távolból bármi érdemlegeset mondani. Ez a helyzet is ilyennek tűnik, már csak azért is, mert vakarózást, viszketést nagyon sokféle ok előidézhet. Azt gondolom, a legjobb lenne megmutatni az állatorvosuknak! A vizsgálat alapján ő sokkal többet tud ezen segíteni.
Nehéz látatlanban erre a kérdésre válaszolni. Okozhatja a fogváltás is, de inkább a fajtára jellemző relatíve hosszú lágyszájpadlás, ill. a beszűkült garat okozta nyelési probléma is állhat a háttérben. Az is előfordulhat, hogy a túl gyakori táplálékváltás (a gazdi esetleg nem elég kitartó egy adott táphoz való hozzászoktatásban) okoz gasztro-intesztinális tüneteket, mert a kutya számára nem kívánatos az ember számára természetesnek tűnő "változatos" koszt.
Kedves Gazdi! A herélt macskák gyakori betegsége a húgykövesség. Mivel a húgyhólyagban többféle kő keletkezhet, szerves, szervetlen és azon belül is többféle kristályból állhatnak a húgykövek, a legfontosabb tényező a diagnosztikában, a kő analizálása. Macskákban gyakran nem egy nagy kő képződik hanem inkább hólyag homok. Ilyen esetekben a laboratóriumi vizelet vizsgálat eredménye mondja meg hogy milyen típusú kőről van szó, és eszerint kell változtatni a macska étrendjét. Van amelyik kőnél lúgosítani, van amelyiknél savanyítani kell a vizeletet, hogy megelőzzük a kő képződést. Sajnos a maguk esetében már idült húgyúti megbetegedésről van szó, mert már másodlagosan a vesegyulladás is kialakult. Ilyen esetekben vérvizsgálat, vizelet rutin vizsgálat , valamint a vizelet bakteriológiai rezisztencia vizsgálata javasolt, csak így tudjuk célzottan kezelni a betegséget, ellenkező esetben idült vese és hólyaggyulladás léphet fel, amely végig kísérheti a cica egész életét. Amíg ezek a vizsgálatok meg nincsenek, azt javasolnám hogy konzervet vagy házi kosztot adjon a cicának, mert a száraz táp a a macskától vonja el a folyadékot, és ha nem iszik eleget még jobban besűrűsödik a vizelet a hólyagban és újra indul a húgykövesedés. Üdvözlettel Dr Kiss Gabriella