3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
antibiotikum/+szteroid szemcsepp, kenőcs. De előtte ÁLLATORVOS
Tüdő rönten-felvétel és kardiológiai kivizsgálás kellene a kutyusnak. Az asthma nem kizárt, de lehet szív eredetű is a probléma.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Fél évesen még a legtöbb kandúr nem jelöl, és nem is ivarérett, így nem hiszem, hogy ez bekövetkezne a későbbiekben. A macskák nagyon jól látnak a sötétben, persze nem a teljesen abszolút sötétben (ott ők sem látnak), viszont az orrukkal nagyon jól tunak még ebben a helyzetben is tájékozódni. A több kérdésére viszont nem tudok érdemi válaszokat adni, mert ezekben nagyon sok a bizonytalansági faktor, így ezt nem lehet megítélni előre. Majd az élet eldönti, hogy hogyan lesznek ezek a dolgok.
Kedves Gazdi! A vadászgörény élősködő elleni kezelésére a legalkalmasabb, az állatkereskedésekben is megvásárolható macskáknak készült spot ampullás készítmények. Adagolása felnőtt vadászgörény hím esetén, a macskáknak javasolt adag fele, nőstény görényeknél kb. a harmadát adjuk. Használata egyszerű, az állat marjára kell csepegtetni, mely a bőrbe szívódva fejti ki hatását főleg bolha és kullancs ellen. Érdemes állatorvossal megvizsgáltatni a görény fülét is, mert elég gyakori fertőzés náluk a rühatka, mely szintén kiterjedhet a testre is. Nem minden készítmény alkalmas a rühatka kezelésére, megelőzésére. Élősködő elleni kezelésnél ne felejtkezzünk el az állat alvóhelyének fertőtlenítéséről sem. Üdvözlettel : Jerzsa Brigitta
A macskáknak is szükségük van a változatos táplálkozásra, ezért nem elég ha csak szárazeledelen él. Húst is kapjon mellette , nyersen eheti a csirke,-marhahúst,- májat is