3616. A hajdúszoboszlói gyepmesteri telep kutyái gazdit keresnek
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Nézze meg melyek a hajdúszoboszlói gyepmesteri telep gazdikereső kutyáit és segítsen rajtuk, ha teheti. Köszönjük!
Százhetvennyolc évesnek becsülik a világ legöregebb állatát, egy teknőst.
A denevérek már mintegy 50 millió esztendővel ezelőtt is léteztek, ezt tanúsítja az eocén földtörténeti korból előkerült ősdenevér, az Icaronycteris teljes csontváza. Testének hossza a fejjel együtt mindössze 8 cm volt, vagyis már nagyon hasonlított a mai utódaihoz.
Két emlősfajt sorolunk a hódfélék családjába. Más-más földrész lakói, mégis közeli rokonok. Hasonlít hozzájuk a hódmókusfélék családjába tartozó vörös hódmókus, ám ez egészen más életmódot folytat.
A tapírok teste hosszú, lábai rövidek, füle kicsi, ne mozgékony, nyaka rövid, farka szinte nem is látszik, és farkuk kissé magasabb, mint a válluk. Ez az áramvonalas, kompakt, hátul lekerekített, elöl pedig elkeskenyedő testforma megkönnyíti, hogy a tapír utat törjön erdei élőhelye sűrű aljnövényzetében.
Az ilyen gyakori vizelet ürítésnek nem viselkedési háttere van egy ilyen idős kutyánál, hanem valamilyen szervi probléma lehet. Mindenképpen egy alapos vese, vizeletrendszeri állatorvosi vizsgálatot javaslok.
Fertőzhette a másik macska, megfelelő férghajtóval kell kezelni (pl.cestal cat , drontal cat) Negyedévente akkor is célszerű kezelni ha nem mutatkoznak a tünetek. Ember is elkaphatja, tünete lehet az orr és végbéltáji viszketés. Emberek számára is létezik ellene készítmény, háziorvossal kell konzultálni Megfelelő higiéniai szabályok betartásval csökkenthető a fertőzés lehetősége.
Kedves Kérdező! Ha Önöket ez zavarja, akkor ivartalanítsák kedvencüket - ez csonkításnak semmiképpen sem nevezhető. Ami kijön még, az nem a here, hanem a pénisz tövénél található, és megduzzadt barlangos erekkel gazdagon beszőtt rész.
Főként a lutínó nimfák egyes egyedeire jellemző a fejtető kopaszsága. Nagyobb rokonaikhoz, a kakadukhoz hasonlóan, a nimfák bóbitája mögötti terület tollmentes. Ez a tulajdonság néha túlzott mértékben jelenik meg. Mivel külön génen öröklődik is, így egyre kopaszabb fejű utódaik lehetnek. Néhány példányon a fejtető kopaszodása a kor előrehaladtával erősödhet.
Hasonló a tünet tojás visszatartás esetén is. Ha biztosan hím a hullámos, úgy az állatorvos diagnózisa részben-egészben valószínűsíthető. Vagyis a hullámosoknál valóban sűrűn előfordul a kóros sejtburjánzás, hogy here, vagy más hasüregben kifejlődött daganat, azt röntgen, feltárás mutatja ki. A tumor műtéttel esetlegesen eltávolítható, de a kicsi testméret, illetve a az esetleges áttétek miatt kevés az esély a gyógyulásra. Immunerősítő készítményekkel, vitaminokkal meghosszabbítható a madár élete, kezdeti szakaszban akár vissza is fordítható a folyamat. A hasonló problémák elkerülése érdekében érdemes prevenciós kezeléseket alkalmazni minden egészségesnek látszó madárkánál is.