3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
A pórázhoz szoktatás egy viszonylag egyszerű dolog, mert a kiskutya hamar megtanulja, hogy a póráz egyben sétát is jelent. Eleinte persze nem könnyű elfogadnia, hogy korlátozzuk a mozgásterét. Ha már hozzászokott a nyakörvhöz (ehhez nem kell sok idő és gyakorlatilag nincs is ezzel kapcsolatos teendőnk), akkor csatoljuk a kutyára a pórázt. Nem kell húznunk, rángatnunk, csak lépjünk előre, úgy hogy a póráz ne feszüljön még és jutalomfalattal csalogassuk magunk után. Sűrűn jutalmazzuk és tegyünk meg egyre nagyobb távolságokat. Ha lakásban már a kutya követ minket, kimehetünk az utcára, ahol nagy valószínűséggel szintén nem lesz gond. Fontos, hogy a séta alatt a kutya jól érezze magát, így a kellemes élmény hamar összekapcsolódik a póráz látványával. ha húzza a pórázt: A kutyaiskolákban tanítanak pórázkezelési technikákat. De addig is némi segítség: A hosszú, esetleg flexi póráz használatakor gyakorlatilag rávezetjük a kutyát arra, hogy húzzon, hiszen megtanulja, hogy minél jobban húzza a pórázt, annál messzebbre jut. Erről csak normál hosszúságú pórázzal szoktathatjuk le, mégpedig ennek módja, ha mindig, amikor a kutya el kezd húzni, megállunk és addíg nem indulunk el, amíg feszül a póráz. Lehet, hogy az első pár alkalommal csak az első sarokig jutunk el, de erre a kutya is hamar rá fog jönni. Klikkeres tanítás A pórázon sétálásra és az ültetés, fektetés tanítására azt javaslom, hogy ismerkedjen meg a klikkeres tanítással. A klikker egy olyan eszköz, amelynek segítségével bármit megtaníthatunk a kutyánknak úgy, hogy ő élvezi. A klikker hangjához hozzákötjük a jutalomfalatot, és amikor a kutya már tudja, hogy a klikk után mindig kaja jön, akkor elkezdjük megtanítani a trükköket. Ha a kutya jól csinál valamit, akkor klikk-kaja. Mivel a kutya kaját akar kapni, ezért gondolkozni kezd, hogy mit csináljon ahhoz, hogy klikkeljen a gazdája. Így alakul ki egy párbeszéd a kutya és gazda között. A Youtube-on rengeteg klikkeres videó van fent (clicker training) és magyarul is lehet találni jó leírásokat mind a neten, mind Vámosi-Nagy Nóra Klikk! című könyvében A lábát érdemes megmutatni ortopédus kollégának. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos olyasmiket kérdez, amire nincs ember, aki érdemben válaszolni tudna. Még állatorvos sem. Ha a daganat kiterjedt és fontos szerveket, funkciókat érint, akkor nem nagyon lehet reménykedni. Lehet, inkább el kéne engedniük....
Az anya naponta 1x szoptat és 21 napos kor után már lehet elválasztani őket a tejről. Ekkor már az emésztésük áttér a tejről a növényi táplálékra. Először az anyjuk szénájából fognak enni, de pár nap és a zöldet is meg fogják kóstolni...Ezután az itatóból is fognak inni- ezt mind megtanulják az anyjuktól...:) A szemek 10 nap körül nyílnak, ez is eltarthat 1-3 napig.:) Az oltásokat majd 6 hét után kell beadatni- illetve ezután a kor után kell gondolkodni rajta.:) http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/torpenyul_tenyesztes.html
Kedves Barbi4! Feltétlen állatorvosnak kellene megmutatni, mivel lehet ez egy emlőgyulladás vagy akár daganat is.
Kedves Kesztica! A bőrgyógyászat valóban egy nehéz terület, nagy kitartást igényel. Nagyon fontos a lehető legpontosabb diagnosztika. Jelen esetben én egy bőrbiopsziás minta szövettani vizsgálatot végeztetnék, ami sokmindenre választ adhat, főleg a gyógykezelés mikéntjére. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu