36. Vidám és barátságos a dalmata
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A rhodesiai ridgeback Európában mint családi kutya népszerű, de egyre inkább érvényesül vadászkutyaként is elejtett vadak, főként vaddisznók keresésében.
A rövidszőrű magyar vizsla mindenes vadászkutya, tehát egyaránt jól kell vadásznia mezőn, erdőben és vízen. A kutya jellemző tulajdonsága a kiváló orr, a szilárd és figuratív vadmegállás.
A drótszőrű magyar vizsla középnagy testű vadászkutya. Megjelenése tükrözi mindenes vizsla voltát, a kitartást, munkabírást, igénytelenséget.
A pointer felépítése nemes, kecses, arányos, tükrözi a kitartást és a gyorsaságot. A kutya egyedi ismertetőjele a feje, amely jellegzetességét a felfelé irányuló arcorri rész adja.
Én is inkább azt javaslom, hogy keressenek fel egy másik állatorvost a kutyájukkal és kérjék az azonnali alapos kivizsgálását.
Sokféle ortopédiai probléma (csípő, gerinc, növekedési zóna stb.) merülhet fel (vagy annak első jelei), úgyhogy mindenképpen mutassa meg állatorvosnak (lehetőleg olyannak, aki - ha kell - tud rtg-felvételt készíteni).
Kedves Kata! Egy autoimmun betegség kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, a feltételezhető kiváltó oko(ka)t, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni a számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget a cicának, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! A baromfi belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a macskának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell. Heti egyszer, maximum kétszer nyugodtan adhat csirkemájat a cicának, ennél többször azonban nem javasolt (a máj gazdag zsírban oldódó vitaminokban - A és D - amelyek nagy mennyiség esetén felhalmozódhatnak a szervezetben). A nyers csirkehús és csirkemáj etetése nem jelent veszélyt bélférgesség szempontjából, azonban Salmonella fertőzés kialakulásával ebben az esetben is számolni kell. Ennek elkerülése végett csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett adja a cicának! Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyve
Lehetséges, hogy a táp okozta, de az sem kizárt, hogy férges. Egy- két napig megpróbálhatja diétáztatni (diétás táp, rizs-főtt csirkemell, tejtermékmentes étrend stb.), de én ettől függetlenül azt javasolom, mutassa meg állatorvos kollégának.