36. Vidám és barátságos a dalmata
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A rhodesiai ridgeback Európában mint családi kutya népszerű, de egyre inkább érvényesül vadászkutyaként is elejtett vadak, főként vaddisznók keresésében.
A rövidszőrű magyar vizsla mindenes vadászkutya, tehát egyaránt jól kell vadásznia mezőn, erdőben és vízen. A kutya jellemző tulajdonsága a kiváló orr, a szilárd és figuratív vadmegállás.
A drótszőrű magyar vizsla középnagy testű vadászkutya. Megjelenése tükrözi mindenes vizsla voltát, a kitartást, munkabírást, igénytelenséget.
A pointer felépítése nemes, kecses, arányos, tükrözi a kitartást és a gyorsaságot. A kutya egyedi ismertetőjele a feje, amely jellegzetességét a felfelé irányuló arcorri rész adja.
Mindenekelőtt azt kellene kideríteni, mitől vált szőrtelenné az állat farka. Szükség lehet bőrkaparék, vagy szövetminta vizsgálatára is. Ehhez pedig elkerülhetetlen, hogy felkeressék a kezelő állatorvosukat.
Őszintén szólva nem foglalnék állást a cica ügyében, mert nem láttam, nem kezeltem, de valószínűsíthető, hogy immunrendszeri probléma volt az alapbetegség, és ahogy olvasom, a kolléga is megpróbált mindent, hogy megmentse... Ha megbízható helyről veszi a másik cicát, akkor nem hiszem, hogy megismétlődnek újra a dolgok. Csak azt tegye meg, hogy az előző macska helyét, dolgait cserélje le, takarítsa ki. Így biztos lehet abban, hogy ha esetleg ürített kórokozót, azzal ne fertőzze az új jövevényt.
Üdvözlöm! Nagyon jó kérdés! Megelőzésre 2 oltás , két hetes időközzel a javallott. Ha már elkapta, keresse fel sürgősen állatorvosát, mert a tünetek súlyosságának megfelelően széles terápiás sávú ellátást igényel!!
Sajnos az akvárium nagyon kicsinek mondható, ami nem jelenti azt alapvetően, hogy nem lehet benne élőlényeket tartani, de ezen halakat semmiképpen nem ajánlanám ekkora akváriumban huzamosabb ideig tartani. A "nyálkás valamiről" igen kevés információt adott meg, de minden bizonnyal valamilyen algaféle lehet. Az algák okának és megszüntetésének módjai egy külön igazán nagy témakör, alapvetően, ha nincsen növény az akváriumba, akkor nagyon könnyen el tudnak szaporodni, de ugyanez igaz nem kielégítő szűrésnél, nem megfelelő világításnál stb. Többet kell tudni az akváriumról és az adott algafajról is, hogy visszaszorításának és megelőzésének módját meghatározhassuk. Az akvárium teljes takarítását mindenképpen kerülje el a jövőben, alkalmazzon rendszeres részleges vízcserét, és mivel feltételezem szűrése sincs, legalább egy szivacsszűrőt tegyen bele, hogy minél tovább élvezhesse halai szépségét (és lehetőség szerint minél előbb szerezzen be egy nagyobb akváriumot)! :)
A dobermann életkorára és állapotára tekintettel valószínűleg javulás nem várható. Ha úgy vélik, hogy már nagyon szenved, euthanasia javasolt. Sajnos így látatlanban pontos diagnózist nem tudok felállítani. A rottweiler esetleg ízület- és porcerősítő tablettát kaphat, de sajnos ettől függetlenül a nagytestű kutyáknál az ilyen típusú betegségek idős korban gyakran előfordulnak.