4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Látatlanban nem tudom, hogy fogköves-e a cica, de ha két orvos látta, valószínűleg nem az. Lehet, hogy még kezdődő stádiuma látható, a plakk felrakódás. Előfordul, hogy kellemetlen szagot okozó baktériumok szaporodnak el a szájüregben. Erre van jó gyógyszer,de nem hiszem, hogy leírhatom a reklámozás szabályai miatt. Állatorvosa tudni fogja mit kér. Cica szájüregi megbetegedésére való antibiotikumot keressen ( spiramycin+metronidazol a hatóanyaga)
Sanos ezt a kérdést látatlanban nem lehet elbírálni. Általában a térdkalács ficama szokott ilyen tünetet okozni,amit enyhébb esetben egy egyszerű,súlyosabb esetben egy bonyolultabb műtéttel lehet gyógyítani,magától nem gyógyul meg.
Mivel ez nem orvosi probléma, hanem pszichés/viselkedésbeli, kérdezzen megy egy kutyakiképzőt, hátha találkozott már ilyen esettel, illetve hogyan sikerült azt megoldania. Az új kutya nem biztos, hogy segíteni fog...
A tavalyi eredmények teljesen jók, az ideieknél valóban enyhe májelégtlenségre utaló enzimértékek vannak, de nem tudok semmit a kutyáról, milyen idős, nincs -e más alapbetegsége?pl. cukorbetegség vagy egyéb hormonális betegség következtében, elhízás miatt a máj elzsírosodhat és az is okozhat ilyen eredményket. Ilyenkor önmagában nem elég csak a májbetegséget kezelni, hanem az alap okot is meg kellene szüntetni. A májbetegeknek való diétás táp véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás és mellé kérjen valamilyen májvédő gyógyszert. Több féle is van forgalomban az állatpatikákban és az állatorvosoknál. Bármelyiket választhatja, amelyik szimpatikus. Vannak paszták, tabletták, kapszulák.
Legfontosabb, hogy ne hagyják felügyelet nélkül a két állatot, ha nincs köztük a ketrec rács. Másrészt megjegyezném, ha a kissándor kalitja állandóan a képen látott módon a földön van, úgy ez állandó szorongást, bizonytalanságot fog számára okozni. A papagáj akkor érzi magát biztonságban, ha ülőrúdján kapaszkodva, legalább a gazdája fejével egy magasságban van.