4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Ilyen változások vannak a nyuszik életében. Nem történt költözés, nem érkezett új családtag, vagy valamilyen stressz helyzet? Ettől alakulhat ez ki....
Kedves Diána, A várható ellés előtt 24 órával (ez lehet kevesebb is!) a megszokott 38,5-39 oC -ról lecsökken 37,5 alá a hőmérséklete. Ha ez megtörtént, már nagyon fontos a figyelem, ha nem működik minden rendesen azonnal állatorvost kell hívni, ha nem érzik megfelelőnek az ellátást, máshoz kell fordulni. Nagyon sajnálatos az eset. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel háziállat.hu
A kiscica nem ihat tehéntejetHa nincs macska tejpótló, akkor kecsketejet is használhat, de soha ne adjon a kicsiknek tehéntejet. Ha az anya elpusztult, elutasítja az almot, nincsen teje, a kicsik sírnak , tömegük stagnál vagy csökken. Ebben az esetben a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Etetés esetén 2 hetes életkor alatt 2-3 óránként, 2-4 hetes kor között pedig 3-4 óránként kell őket etetni. A kicsiket mesterségesen felnevelni nagyon nehéz, hiszen egy 4-es alomnál, ha figyelembe vesszük a táp elkészítési idejét és az etetésre fordított időt gyakorlatilag az illető nem alszik eleget, így segítségre mindenképpen szüksége van.Tapasztalatunk szerint a legjobb (majdnem az egyetlen használható ) cumija a Royal Canine-nak van. Ez a tejpótló dobozában van, külön nem lehet megvenni.Viszont ismét gyakorlati tapasztalat alapján a legjobb cica tejpótlónak nálunk a Beaphar kitty bizonyult. Mesterséges etetés esetén célszerű tenyésztő vagy állatorvos segítségét kérni. Az anyacica rendszeresen nyalogatja kölykeit , ennek a szociális funkciója mellet fontos szerepe a kicsi székletének eltávolítása és a bélműködés beindítása (ha nincs anyacica, yengéden simogatni kell a pocijukat nedves rongygal),. Az első két hét során a kiscicák gyakorlatilag az egész napot alvással és evéssel töltik. Ha sírnak az etetés alatt vagy után, akkor betegek, vagy nincs elég teje az anyának. Ha túl sokat sírnak, akkor azonnal forduljon állatorvoshoz! Féregteleníteni is kellene a kicsiket, attól is nagy lehet a hasuk.
Az akaratlagos bélsár űrítés az agyból induló ingerülettel kezdődik ami végighalad a gerincvelőn és a végbél záróizomzatának ellazulásával végződik. Ez a folyamat általában a gerincvelő sérülése miatt szakad meg és csak ritkán regenerálódik.
Mert beteg. Az a kérdés, hogy mi okozza a tünetet. A gubbasztás, tollborzolás számtalan fertőzés, szervi hiba, tojásvisszatartás tünete is lehet. Alapos vizsgálat nélkül egy szélesspektrumú antibiotikumos kezelést szokás alkalmazni, de ehhez is állatorvost kell felkeresnie.Esetleges tojásvisszatartás esetén kitapintható a tojás a hasüreg kloáka felőli részén.