4106. Gyakrabban influenzások az állatok, mint eddig hitték
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Két jaguárkölyök (Panthera onca) született a Szegedi Vadasparkban, a hathetes hím és nőstény csütörtökön kapta meg azonosító chipjét.
Autókat próbált összeterelni ösztönei által vezérelve egy juhászkutya Svájcban, ami sikerült is neki: 3 kilométer hosszan torlódtak fel a kocsik az autóúton.
Idén még egyszer, újra kinyit a TerraPlaza egy napra, hogy az egzotikus állatok szerelmesei, újra megcsodálhassák a természet kincseit.
A hetedik TerraPlaza is úgy kezdődött, mint a többi. Korai kelés, hogy még a tömeg előtt végig pillanthasson az ember a szépen megpakolt asztalokon.
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb. Ellenőrizni kell, hogy a kutyus mennyiségi igényei ki vannak-e elégítve, azaz kap-e elegendő tápot. Ennyi idősen megfelelő a napi háromszori táplálkozás. A viselkedési zavar már nehezebben kiküszöbölhető:le kell kötni a figyelmét. Ez sokszor nem könnyű feladat, de ha a lakásban egy részt megpróbálnak elszeparálni neki, azon belül pedig játékokat elhelyezni az jó hatású lehet. Az utcán egyelőre csak a megelőzés segít, tehát minden kivenni a szájából..
A hasnyálmirigy elégteleneség kezelése a hasnyálmirigy által termelt emésztőenzimek mesterséges pótlásával oldható meg. Minden egyes étkezés után szükséges adni a gyógyszert./pl:Kreon,Mezym forte/Jelentősen javíthatja a kutya állapotát ha megfelelő könnyen emészthető gyógytáppal etetik.
Kedves Érdeklődő! A leírtak alapján sajnos azt kell hogy mondjam, hogy érdemesebb lenne elvinni az almot egy állatorvoshoz vizsgálatra, mint látatlanban találgatni. Több oka is lehet a dolognak. Lehet genetikai eredetű a szőrhiba, de akár gomba, baktérium vagy vírus is, utóbbiak nem feltétlen jelentenek zoonózist, de egy orvosi szemle megkönnyítené a dolgukat. Nagyon esélyes, hogy ezek a "nyirbált" kicsik gyengébbek a többieknél, ezért az is előfordulhat, hogy a mama bántja, lerágja a szőrét (nyulaknál ilyen előfordul). Lehet, hogy az egész problémát megoldaná egy kis vitamin-tuning (pl. Vetri-DMG, Immunovet, vagy Jolovit, Lactiferm-el kiegészítve, ami pedig egy probiotikum, ami segíti a vitaminok felszívódását és hasznosulását.) De ezek így látatlanban sajnos csak találgatások, egy vizsgálat sokkal több eredményre vezetne. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék. Általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. A köldöksérv igazán gondot nem okoz, csak ha kizáródik a tartalom, akkor fájdalmas lesz. Magától sohasem fogelmúlni, legfeljebb bezáródik a sérvkapu és kívül reked a tartalom. Abban az esetben, ha csak zsír (cseplesz) marad benne, nem okoz sem fájdalmat, sem gondot többé. Rutin műtét.