4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Az IGAZI szabály, hogy mindig 1 alommal több, mint ahány macska. Az Ön által teljesen káotikus rendszertelenség kiváltó okai főleg abban keresendőek, hogy az előző életszakaszukban a macskák kevés korlátba ütköztek, nevelésük, szoktatásuk nem volt megfelelő. Ebből csak úgy található kiút, hogy szisztematikus következetességgel teljesen az alapoktól újra elkezdi szakszerűen nevelni a jelenlegi elvárások, követelmények, életritmus szerint mind a két cicust. Első körben azt javaslom, hogy szerezzen be egy jó szakkönyvet és az alapján formálja át a macskák viselkedését, szokásrendjét.
Manapság már vannak kifejezetten kutyáknak is ilyen típusú gyógyszerek. De a tünetek alapján a sántítás hátterében lehet térdszalag szakadás is. Érdemes lenne ortopédiai szakrendelésen megmutatni az állatot. www.kisallatortopedia.hu
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhetett a cicával. Gondolom nincs ivartlanítva, mi még nehezebbé teszi a dolgot. Így tehát az első, amit még még gyorsan meg kéne tenni, hogy ivartalanítják! Kandúroknál ez gyorsan megy. Amit még meg kéne tenni, hgy hozzászokjon új környezetéhez: Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Ha kijárós a cica, akkor is lakásban kellene tartani egy kicsit. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Utána már könnebben megmarad az új háznál.
Kedves Fanni! A leírás alapján valószínűbbnek tartok egy középfül gyulladást, mint gombás, vagy egyéb eredetű bőrfelszíni irritációt. Bár nem igazán ismerem a Kék Lukács kenőcs hatásait és hatóanyagait, előfordulhat, hogy erre is alkalmas. Minden esetre, ha módjában áll, vigye el egy állatorvoshoz, aki közvetlen közelről is meg tudja vizsgálni a sebes felületet. Ha esetleg középfül gyulladás lenne, és más utasítást nem kapna az orvostól, kezelheti betadinnal, ami a legtöbb kórokozót elöli, és fertőtleníti a seb felületét. Kívánom, hogy mielőbb meggyógyuljon a kis jószág! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Iza! Hogy pontosan mi a baj a cicánál, ahhoz egy alapos kivizsgálásra van szükség: labor, rtg. A tüdőgyulladás után visszamaradó krónikus légcsőhurut esetén javaslom a következő kezelések valamelyikét: - Elhanyagolt bronchitis állandósult köhögéssel, nyálkás köpettel Hepar sulphuris CH9 napi 3x. - Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria CH5 napi 3x. - Görcsös köhögés, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera, Cuprum aceticum, Ipecacuanha CH5, naponta többször adva. Ha egy héten belül sem következik be javulás a cica állapotában, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea