4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Rebi! Innen sajnos nem tudunk segíteni, el kellene vinni a cicust állatorvoshoz. Ha erre egyáltalán nincs lehetőség, akkor meg lehet próbáni a népi gyógymódot >>de több esélye van a cicának a túlélésre, ha állatorvoshoz viszik
Kedves Olvasónk! Ezek szerint az anyakutyát nem sűrűn látta eddig állatorvos, ha ezeket kérdezi :( (fajTAtiszta a staffordshire kutya és nem fajtiszta, a faj magára a kutyára vonatkozik). Mennyi idős az anyakutya? - mert csak 2 éves korában ajánlott először fedeztetni a szuka kutyát. Az első 2 hétben az anya tisztán tudja tartani az ellető ládát, de az almot ilyenkor is cserélni kell. A 3. héttől elkezdenek a kicsinyek maguk üríteni, ami gyakoribb alomcserét tesz szükségessé. 4 hetes korban a kölykök már annyira aktívak, hogy nagyobb mozgástérre van szükségük.A szoptatás legalább 4-5 hétig tartson. 3 hetes korban el lehet kezdeni a kölykök kiegészítő etetését. Kezdetben egy lapos tálcára tegyen tejet vagy méginkább kutyának gyártott tejpótlót közéjük és igyekezzen erre felhívni a figyelmüket. Ha elkezdik fogyasztani, akkor egyre több kölyöktápot keverjen bele. Ha túl nagy az alom vagy eklampsziára hajlamos az anya (lásd alul), akkor az első naptól kezdve kiegészítheti a kölykök táplálását tejpótlóval. 5 hetes korra jó, ha már eszik a konzerv vagy megnedvesített száraz kölyöktápot.A kölykök szocializációjára 5-6 hetes koruktól nagy hangsúlyt kell fektetni, 7,5-8 hetes korukban pedig költözhetnek is az új családjukhoz. Ajánlott oltási naptár kutyáknak >>Mit egyen a kiskutya? >>Útmutató 8 hetes kiskutyához >> Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>Törzskönyvezési szabályzat >>Staffordshire tenyésztési szabályzata >>
Kedves Érdeklődő! Kérjük, legyen szíves olvassa el az alábbi cikket és ha még mindig szeretne Akitát a Sheltie mellé és két pici gyerkőc mellé, akkor szívesen látjuk újra a kérdezőink között :) Az írás Stefan Siman (dipl. állatterapeuta és kutyatréner tollából származik) http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Zsófi! Az állattartás felelősséggel jár! Ha állatot tart, akkor meg kell adni számára optimális tartási körülményeket és ha beteg, állatorvoshoz kell vinni. Ha Ön beteg, Ön is elmegy az állatorvoshoz... Ha sokat vakaródzik a hörcsög, mossa át a lakhelyét (ecetes vizet szoktam javasolni, mert az ecet sokkal jobban eltávolítja a vizeletmaradékokat és fertőtlenítő hatása sem sokban marad el a domestosétól, és emellett természetes anyag is, még nem volt rá precedens, hogy allergiás reakciót láttam volna tőle). Ez után illat és színezőanyagtól mentes konyhai papírtörlőt, vagy szalvétát tegyen be alom gyanánt, semmi más kiegészítőjét ne. Amint elmúlt az állandó vakaródzás (kb. 1 hét szokott lenni az átfutási idő), a papír almot visszacserélhet i a forgácsra. Ha nem vált ki reakciót a használati tárgyait is visszarakhatja - persze mindet megtisztítva. Előfordul, hogy a forgács váltja ki a vakaródzást, általában olyankor történik, ha túl poros, ha ez nem áll fent, akkor elképzelhető, hogy olyan fából készült, amelyre a hörcsög érzékeny. Az is előfordul, hogy az egyik almozásnál még vakaródzik, de a következőtől már nem, van, hogy csak a gyártó váltás oldja meg a gondot. Bármilyen forgácsot is választ, lehetőleg illatmentes legyen, mert azt nem kezelik vegyszerekkel, ami a legtöbb ilyen reakciót kiváltja. Így könnyen megeshet, hogy az illatosított guriga váltotta ki a dolgot, sajnos ez csak tapasztalás útján deríthető ki, de bízom benne, hogy hamar megtalálja a probléma forrását, és többé nem lesz probléma.
Sajnos erről sem lehet semmit mondan látatlanban. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen összcsuklás/sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagokNagytestű kutyafajtáknál kifejezetten fontos, hogy jó minőségű táppal etessék >>A Purina természetesen nem rossz, de nem premium táp, kölyökkutyának érdemes beruházni jobbra, amíg fejlődik a kis szervezete.