4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves gazdi, Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Gyuri! elképzelhető, hogy koleszterin kristályok rakódnak le a teknősnek a szemének ezen részén. Így képről enyit tudok mondani. Üdv-Éva
A fajtájának, korának, egészségi állapotának megfelelő tápot kellene kapnia. Mozgás nem elkerülhető, jó lenne megoldani, hogy sétéljon a kutya, Önnek is jót tehet, ha sétálnak egy kicsit. Halat nem kéne adni a kutyának, felsértheti a belét a szálka. Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták! Tovább >> Kutyafogyókúra >>Kutyafogyókúra 2. rész >>
Kedves Brigitta! Az Ön szuka kutyája teljesen egészséges? Minden oltása megvolt? Mit javasolt az állatorvosa, fedeztethető a szuka? Egyáltalán volt vele állatovosnál?A tüzelés melyik szakaszában vitték fedeztetni? Az sem mindegy... Ugyanis egy-egy tüzelési ciklus átlag 21 napig tart és három jól elkülöníthető szakaszból áll. Az előivarzás (proösztrusz) során a szuka pérája megduzzad és több-kevesebb sötétvörös, véres váladék ürül belőle. Sok szuka gyakrabban vizel. Ilyenkor is vonzzák a kanokat, de azok közeledését elutasítják. A proösztrusz 7-10 napig tart.Az ivarzás (ösztrusz) során a váladék előbb világosabbá, aztán majdnem tisztává válik és a szuka készségesen fogadja a kanok közeledését. Nem egyet, naponta akár többet is. Ha ilyenkor bezárják, szökni próbál. Ha ez sikerül neki, akkor a lelkes kíséretével együtt napokra eltűnhet. Ha ekkor a tulajdonos a szuka hátára teszi a kezét, akkor az mereven megáll, a farát felemelve és a farkát félretartva. A fedeztetés optimális időpontját az állatorvosok hüvelykenet vagy pedig a vér hormontartalmának vizsgálatával állapítják meg. A kan (ugye nem bak, azt a nyulakra használjuk...) kutya is oltott, féregteleneítt, ápolt kutyus? Nem, nem normális, hogy ilyen a kutyájuk, vigyék állatorvoshoz.
Egyszerű vérvizsgálatból mikroszkóppal csak az mutatható ki, hogy mikrofiláriák vannak a vérben. Ezek lehetnek bőrféreg,vagy szívféreg lárvák is, esetenként mindkettő. Speciális gyorsteszttel kimutatható, ha kifejlett szívférgek vannak az állatban ( legalább kettő és nőivarúak). Ha negatív a teszt, attól még lehet szívféreg a kutyában pl ha csak 1-2 féreg van, vagy hímivarúak. A fertőzöttség mértékéről pontosabb tájákoztatást ad a Knott teszt. Ezt külön kell kérni a labortól, egyébként csak egy csepp vér kenetéből diagnosztizálnak. Azonban ha ez pozitív, az már elég erős fertőzöttségre utal, felesleges még Knott tesztet is kérni. Röntgen és szív ultrahangot érdemes kérni. Ezek a vizsgálatok akkor mutatnak pozitivitást, ha az egyébként a tüdő artériában élősködő férgek olyan tömegesen elszaporodtak, hogy nem férnek el és emiatt már a szívüregeibe szorultak. Sajnos a kifejlett férgek elpusztítása nem megoldható, nincs rá hazai forgalomban készítmény, de nem is lenne ajánlott, mert tömeges pusztulásuk a szervezet különböző helyein életveszélyes érelzáródásokat(trombózis) okozna. A mikrofiláriák elpusztítása fontos. Az állatorvos által ajánlott készítményeket( többféle is van) az első 1-2 alkalommal kórházi körülmények között ajánlott alkalmazni ( sokk veszélye áll fenn tömeges mikrofilária pusztulás esetén is). Egyébként 6 hónapon keresztül havonta kell a készítményeket alkalmazni. Az 5. kezelés után egy Knott teszttel ellenőrizni, hogy vannak-e még mikrofiláriák a vérben. A későbbikben fontos a megelőző kezelés( cseppes vagy tablettás készítménnyel, melyeket kérje állatorvosától). Minden évben a szúnyog szezon kezdete előtt egy hónappal,március első napjaitól október utolsó napjaiig havonta kell kezelni az állatokat. Megoldás még a szúnyogok elleni védekezés is, amire szintén állatorvosától kérjen megfelelő nyakörvet vagy cseppet. A köhögéssel, szívelégtelenségre utaló tünetekkel jelentkező állatot fontos minden esetben alaposan megvizsgálni, mert a mikrofiláriák sokszor csak mellék leletként jelentkeznek és a tüneteket más súlyosabb tüdő vagy szívbetegség okozza. Ezért is kell az ultrahang és röntgen vizsgálat