466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
A probléma elvileg lehetne kalciumhiánytól, de valószínűbb, valamilyen baktérium fertőzés, például coli baktérium. Széles spektrumú antibiotikum itatása javasolt, ha pár nap után nincs látható javulás, akkor kalcium injekció, és állandó ásványianyag ellátás lehet a megoldás. Antibiotikum kezeléskor az ásványianyagok ronthatják a gyógyszer hatását, ezért nem javasolt egyszerre kezdeni a kétféle kezelést. Ha nagyobb állományról lenne szó kezelés előtt mindenképpen egy baktériumvizsgálatra lenne szükség.
A leírtak alapján valószínűleg a hüvelyből (méhből) ered a "vérzés". Hogy ez a fialás előjele, vagy egyéb ok van a háttérben, ezt állatorvosi vizsgálattal lehet eldönteni. Keressék fel az állatorvosukat az állattal.
Kedves Ági! A cicát mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak, az Ön cicája esetében is lehet általános szervi megbetegedés a háttérben vagy táplálkozási eredetű hiánybetegség. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani.
Kedves Kata! Az álvemhesség ismétlődő előfordulása elég gyakori, különösen, ha már fiatal korban jelentkeznek a tünetek. Természetesen segítenek a tünetek enyhítésében az Ön által leírt módszerek, de megakadályozni nem tudják az álvemhesség visszatérését. Erre vannak szelíd módszerek is, amilyen pl. a homeopátia. Ehhez azonban, - mivel ez egyedi, személyre szabott gyógymód -, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a kutyus egyedi tünetei alapján választja ki a számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06(20)928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm. Először is a kép igen rossz minőségű, lehetetlen megmondani ez alapján mi a problémája az állatnak, akinek szerintem sürgősen hüllőkhöz értő állatorvosnál lenne a helye... Üdv-Éva