466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Kedves Gazdi, Ha az anya nem eteti a kiscicákat, akkor mesterségesen kell etetni őket, az alábbi cikkben erről minden fontos információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/
Nem valószínű. Üdv
Ha már szépen kitollasodtak, a kertben kellene elhelyezni őket egy időjárástól és ragadozóktól védett kalitban. Kiengedéskor fatörzsre, levelekre helyezve kapjanak rovarokat, kukacokat. Az apró énekesmadarak fiókái általában a kirepülést követő pár napon, legfeljebb egy héten belül már önállóan megtalálják a táplálékot. Szabadon engedésüket követően legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy sokkal gyengébb a félelem érzetük, mint a szüleik által nevelteknek, így könnyebben áldozatul eshetnek.
Ha a kiskutya mindkét heréje nem szállt le 5 hónapos koráig, akkor reálisan csak nagyon minimális az esély arra, hogy ez bekövetkezzen. Ebben az életkorban már a hormonkezeléstől sem igen várható eredmény. A le nem szállt here azonban bárhol lehet (még a hasüregben, vagy félúton valahol a lágyékcsatornában), és legelőször is azt kellene tudni, hol van, hol kell keresni. Ezért nem kedvelt műtét ez, mert ha nem lehet megállapítani, a fél hasüreget át kell kutatni utána. De nem is biztos, hogy szükség van a műtétre. Ha mégis, akkor azt majd akkor is lehet műtéttel orvosolni, amikor esetleg problémát okoz. Nem kell tehát kapkodni! Népi gyógymód erre nincs, a lemasszírozás pedig valóban megmosogni való ötlet. Nagy esély van arra, hogy ebből a helyzetből soha semmi hátránya nem származik majd a kutyájuknak. Egy dolog van csak, ami nem ajánlott, ez pedig a fedezése (pároztatása), mert ezt a hibás tulajdonságot örökíteni fogja az utódaira, amit nem feltétlenül kellene "elkövetni".
Valószínűleg szőrtetűről van szó. Általában a bolhairtószerek hatékonyak ellene, de macskát nehéz fürdetni. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak. Emberre veszélytelen.