466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Jó lenne, ha látná állatorvos a "lerakódást", mert így nem tudom mi lehet, nem találkoztam hasonló jelenséggel.Ha a szőr is kijön, az nem jó, ezek szerint nem valami szennyeződés. Lehet, hogy bőrgombával fertőzöttek a kicsik és így az anya is. A gombás fertőzés feltétlen kezelést igényel, mert emberre is átterjedhet.
Kedves Gazdi! Érdemes felkészülni, hogy akár 5 hónapos is lehet majd a kutya, mire már tudni fogja, hogy nem kell hazavinni és otthon üriteni :) Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. Az a ajavaslatom, hogy hagyja a pelenkát és egyből a szobatisztaságra szoktassa a kutyát. Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. AMint pisilne, kivinni. Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kibinni üriten Az alábbi cikkek segítenek: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> Ül parancsszó megtanítása >> Gyere ide! A kiskutya behívása >> Kiskuyta szobatisztaságra nevelés >>
Kedves Lora! A hörcsögének valószínűleg semmi baja. Most érte el az ivarérettséget (3-4 hónapos kor között), így valószínűleg partnert keres magának. (Ezt az igényt nem kell feltétlen kielégíteni, lassan lassan el fog múlni!) A másik dolog, ami valószínű, hogy megváltozott a napi ritmusa, így nem éjszaka aktív, hanem nappal. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja. Nem ártana ivartalaníttatni a cicát.
Kedves Mea, Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk:Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (Macskákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/