4826. Akvárium: milyen halakat tarthatunk együtt?
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A halak többsége alkalmas a csoportos tartásra, nagyrészük kifejezetten igényli a csapat jelenlétét. Van azonban pár betartandó szabály.
A hétvégén Kapolcson jártunk és megnéztük, hogy milyen egy kutyabarát fesztivál. Sok négylábúval találkoztunk és elégedettnek tűntek.
Ismét megjelent a magyar határ közelében az afrikai sertéspestis (ASP); a vírust alig 20 kilométerre a magyar határtól, Beregújfalunál mutatták ki - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel. Magyarországon egyelőre nem jelent meg a vírus, amely a környező országokban már nagy károkat okoz.
Gyermekvárás alatt rengeteg kérdésünk merül fel, vajon tényleg összehangolható a gyermeknevelés és a kutyatartás? Bizonytalan vagy? Olvass tovább!
Egy új brit tanulmány szerint az idősebb embereknek receptre kellene felírni kutyát, hogy gyakrabban kimozduljanak otthonról, a kutyasétáltatás ugyanis az egyik leghatékonyabb módja a fizikai aktivitás megőrzésének.
A végleges fogak letörése előfordulhat. A sérült fog pótlására van lehetőség, de vállalni kell a vele járó hosszadalmas fogászati kezelést és a költségeket, valamint számolni kell azzal, hogy a pótolt rész még könnyebben sérülhet. De ahhoz, hogy bármit lehessen mondani, meg kellene vizsgáni a cicát. A bűzös szájnak több oka is lehet, azt is mindeképpen meg kellene nézetni.
Én nem javasolnám, az otthoni varratszedést. Szerintem egyeztesse le a kollegával, hogy mikor mennének, és altatásban távolítsák el a varratokat. Van többféle megoldás erre, létezik többféle altató/nyugtatószer... Innen a számítógép mellől sajnos nem tudok segíteni, hogy melyik csomót vágja el, ugyanis az orvosok sokféle bőrvarrási technikát alkalmaznak. Amúgy pedig nem hiszem, hogy otthoni környezetben stresszmentesebben menne a beavatkozás. Az a tapasztalatom, hogy ilyen helyzetben sokkal nagyobb a sérülésveszélye mind a gazdinak, mind a kedvencének...
Egy vér labor vizsgálatot csináltatnék legalább, és ha kell, hasi ultrahang vizsgálatot, mert az étvágytalanság sok betegség tünete lehet és a hasi folyadékgyülem sem csak szívbetegség miatt alakulhat ki.
Több oka is lehet a duzzanatnak! Ha gyorsan növekedett, akkor a legvalószínűbbnek egy tályogot tartok, aminek a kiinduló pontja lehetett egy szúrás, csípés, de akár gyulladás is. Sokszor a szúrás helyét is azért nem találjuk meg, mert már régen begyógyult mire a tályog meggyűlt gennyel. A másik ok ami valószínű lehet, már sokkal rosszabb, mivel ebben az esetben a daganatra gondolnék. Ritkán még a nagyon-nagyon gyors növekedés is lehetséges. Ebben az esetben már minden attól függ, hogy milyen típusú daganat, jó, vagy rosszindulatú, műthető-e. A tályog esetén azt meg kell nyitni, kitisztítani, és antibiotikum kúrát kell a kutyusnak szednie. Megpróbálhatják otthon meleg-langyos kamilla teával borogatni a duzzanatot hátha kifakad, de a legjobb a kutyus szempontjából is, mégis az orvosi vizsgálat és ellátás lenne. Azért is volna ez a legjobb választás, mert ha esetleg tényleg daganat, akkor nem mindegy, hogy az mikor derül ki. Egy gyors növekedésű tumor esetén bizony napok is számítanak!
Oka lehet genetikai vagy gyulladásos eredetű, de ennyi idősen már el szokott kezdődni ez a folyamat. Én azért javasolnám, hogy állatorvos is vizsgálja meg, mert ha fogkő/fogínysorvadás van a háttérben, az kezelhető.