4941. Hóbaglyok érkeztek Debrecenbe
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több mint 100 ezer, súlyosan veszélyeztetett orangutánt öltek meg 16 év alatt Borneón - számolt be a BBC egy új kutatás eredményeiről.
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
A kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. A száj nyálkahártyán jó indulatú szemölcsök( papillómák ) szoktak előfordulni leggyakrabban. Ha aggasztja az elváltozás, vagy növekednének, szaporodnának, vigye állatorvoshoz a kutyát, aki mintát tud venni belőle szövettani vizsgálatra. Ha hólyag a látható elváltozás, akkor annak váladékából mikrobiológiai vizsgálatot csináltatnék, illetve egy kenetet cytológiai vizsgálatra. A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni.
Kedves Magdi! Volt már a cica állatorvosnál? Oltások? Féreghajtás? Bolhairtás? Nem macskanáthás? Tehéntejet nem szabad adni a kiscicának... mivel a legtöbb cica (különösen a kölyökmacskák) nem tudja feldolgozni a tejcukrot és így a tej hasmenéshez és a bélflóra felborulásához vezet. NE adjon neki tehéntejet. A kölyköknek (10-12 hónapos korig) célszerű junior eledeleket adni, mivel ezek összetétele egészen más, mint a felnőtt tápoké. Míg az előbbiek tartalmazzák a számukra szükséges mennyiségben mindazokat a vitaminokat, ásványi-anyagokat és nyomelemeket, melyek a fejlődésükhöz kellenek, addig az utóbbiak nem fedezik az energiaszükségletet, melyre gyorsan fejlődő szervezetüknek szüksége van.A száraztáp rágcsálása jótékonyan befolyásolja a fogazat és a szájüreg egészségesen tartását (pl. fogkő képződés megelőzése), fontos azonban mellette a bőséges folyadék bevitel, mivel e nélkül veseproblémák kialakulásához vezethet. A tejfogak 8 hetes korra teljesen kifejlődnek. A tejfogak elvesztése 4-6 hónapos korban következik be. A legtöbb esetben észrevétlenül zajlik le (az állat legtöbbször lenyeli a fogát), de előfordulhat fogzási láz, levertség, étvágytalanság, véres fogíny, panaszos nyávogás.
Kedves Gazdi! mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Edina! Ha a szobatiszta kutya hirtelen ismét bepiszkít, akkor először azt kell tisztázni, hogy nem beteg-e. Ha nem, akkor ennek okát a kutya pszichéjében kell keresni. Ha most költöztek ki és ez csak a kkiöltözés óta jelentkezett, akkor bizonyára ez okozta a kutyánál. Ha valóban ez áll fenn, akkor újra meg kell tanítani a szobatisztaságra. Természetesen nem két nap alatt kell elvárnunk a kutyusunktól, hogy szobatiszta legyen, de tapasztalataink alapján pár hét, maximum két hónap elegendő ahhoz (természetesen a gazdi megfelelő hozzáállása mellett), hogy a kutya teljesen szobatiszta legyen.Első lépés egy mély levegő… Legyünk tisztában avval, hogy az elején bizony be-becsusszan majd egy-két váratlan „csomag”, de ne felejtsük el: kutyusunk valószínűleg eddig ott végezhette a dolgát, ahol éppen állt, ez neki is egy új és szokatlan dolog lesz!A szobatisztaság tanításánál a legfontosabb dolog a rendszeresség. Mutassuk meg kutyusunknak, hogy fix időtartamonként lehetősége lesz zöld környezetben elvégeznie a dolgát. Első időkben ajánlott maximum 3-4 óránként levinni egy-egy rövid sétára ebünket, és minden alkalommal hatalmas dicséretben részesíteni (simogatás, jutalomfalat), amikor jó helyre sikerült az akció. Fontos azonban, hogy ne szidjuk meg, ha véletlenül a lakásban csusszan ki a pisi vagy a kaki. Azonnal töröljük, takarítsuk fel, lehetőleg olyan tisztítószereket használva, mely után nem marad semmilyen szag, amelynek hatására később ugyanide végezné el a dolgát.Amellett, hogy 3-4 óránként levisszük kutyusunkat, lényeges, hogy minden etetés után azonnal következzen egy rövid séta. Ilyenkor nem játszani megyünk, hiszen teli hassal sosem szabad nagyon megerőltetni a kutyusunkat, de pórázon nyugodtan tehetünk pár rövid kört. A másik fontos időpont – a balesetek elkerülése érdekében –, hogy azonnal, amint reggel felkeltünk, ugorjunk bele kutyasétáltató cipőnkbe, és már szaladjunk is le, ugyanis a hosszú alvás után, .amikor felébredt a kutya, a hirtelen mozgástól azonnal beindul a szervezete is, és ilyenkor a leggyakoribbak a balesetek.
Idős macskák egyik leggyakoribb betegsége a veseelégtelenség. Eleinte a gazdi csak arra lesz figyelmes, hogy kedvence sokat iszik, sokat pisil és egyszer-egyszer bepisil (ami korábban soha nem fordult elő). Ettől kezdve az állat állapota megfelelő kezelés hiányában fokozatosan romlik, a tünetek súlyosbodnak, az állat étvágytalan és kedvetlen lesz. Bár a folyamat visszafordíthatatlan és egyre súlyosbodik, ha megállítani nem is, de lassítani lehet a vesebetegség előrehaladását. Ez persze csak állatorvos segítségével deríthető ki, így érdemes lenne megmutatni a cicát az orvosnak.