1. Pumi: vakmerő, bátor és jó szimatú kutyafajta
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
Olyan cápafajokkal érdemes foglalkozni, melyek nem harapják le tőből a kisujjunkat etetéskor, s még több éves tartás után, kifejlett állapotban sem haladják meg a 60-80 centiméteres nagyságot.
Kedvenc állatom Hájdn, aki tavaly költözött be a számára berendezett akváriumba két karmosbéka mellé.
A kubai kékrák (Procambarus alleni), a világító kékrákok közül az egyik legelterjedtebb, legkedveltebb fajta. Mérete megközelítően 8 cm. Állatkereskedésekben általában megtalálható, gyakori faj. Tenyésztőktől szintén beszerezhető. Az egészséges rákok nem túlzottan félénkek, koruknak megfelelő nagyságúak. Minden testrészük sértetlen és megfelelően funkcionál.
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
Kedves gazdi! Ha ez megnyugtat, nem te vagy az egyetlen, akit macskája ilyen módon büntet. Angolul van is erre egy kifejezés, a macskatulajdonosok ezt a jelenséget “Love biting”-nak nevezték el, amit leginkább szeretet harapásnak lehetne lefordítani. A macska viselkedéskutatók is foglalkoznak ezzel a kevéssé ismert témával, ők már hivatalosabban szeretgetés által kiváltott agressziónak nevezik ezt a kérdést. Egy barátságos macska jellemzően küzd az ember figyelméért, és ez a viselkedési forma csak olyankor jön elő, amikor úgy érzi, hogy a szeretet átlépett egy határt, túl sok volt a cirógatás. A gazdik elmondása szerint, ilyenkor mintha gombnyomásra változnának át szeretetre méltó kiscicából rémisztő vadállattá. Kutatók igyekeztek utána járni, hogy mi állhat a hátterében ennek a zavarba ejtő, egyedülállóan macskákra jellemző viselkedési formának. A következő lehetséges magyarázatokat találták: Előfordulhat, hogy a megnyilvánulása az úgynevezett állapot által kiváltott agressziónak, amely szerint ilyenkor kiszolgáltatva érzik magukat, ezáltal pedig igyekeznek kontrollban tartani a helyzetet. Lehetséges, hogy neurológiai szempontból negatív élménnyel társul a hosszan tartó simogatást. Talán ezek a macskák különösen kifinomultan képesek tudatni az emberrel nemtetszésüket, így a bekövetkezett változás a viselkedésükben hirtelenebbnek tűnik, mint amilyen valójában. Bármi is legyen a kiváltó ok, a jó hír, hogy ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy kedvencünk nem tud érdemben kommunikálni velünk. Könnyen kitapasztalhatjuk, hogy melyek azok az igen finom figyelmeztető jelei macskánk nemtetszésének, amelyeket ha időben felfedezünk, elkerülhetjük macskánk hirtelen harapását.
Ha valóban atkája van, akkor igen. Jó lenne egy bőrkaparék vizsgálatot csináltatni. A mikroszkópos ill. mikrobiológiai eredmény alapján célzottan kezelhető a paciens, és sokkal jobb eséllyel, gyorsabban gyógyul.
A tünetek hiánybetegségre jellemzőek. Bár nem látszik az ízületeken jelentős duzzanat, de legvalószínűbb angolkór, ami vízben vagy eleséghez kevert kalcium kiegészítéssel kezelhető. Esetleg lehet B2 vitamin hiánya is, bár ez a Jolovitban megtalálható. Érdemes lenne kiegészítésképpen külön B vitamint is adni a baromfiknak.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is.
A csőrön nem látszanak az atkafertőzés "klasszikus" jelei. A láb pikkelyesedése idős korban is jelentkezik, nemcsak élősködő jelenlététől. A csőr koptatását a szépia etetése mellett, rendszeresen cserélt frissen vágott faágból készült ülőrúddal, kalit rácsba fűzött fűzfaággal érdemes megoldani. Csőr korrekció céljából keressen fel hozzáértő madártenyésztőt, vagy állatorvost, aki alaposabb vizsgálat után az egyéb szükséges kezelésre is javaslatot tud tenni.