5386. Kóbor cicáknak készít házilag profi hőszigetelt házat
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Ügyes kezű férjem ilyen szigetelt, hőfüggönyös kis házakat készít rászoruló cicáknak. Megosztjuk a folyamatot, hátha más is kedvet kap a barkácsoláshoz.
Szilágyi Áron a MOL Alapítvány jószolgálati nagyköveteként Down-szindrómás, autizmussal élő és tanulásban akadályozott gyerekek kutyaterápiás foglalkozásán vett részt. A kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok magyar kardvívó – aki maga is kutyatulajdonos – otthonosan érezte magát a terápiás kutya társaságában, és nagy odaadással kapcsolódott be a gyerekek foglalkozásába.
A magyar gerinces fauna legveszélyeztetettebb faja, a rákosi vipera védelmét szolgáló program indult az Európai Unió LIFE-programja és az Agrárminisztérium támogatásával, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) koordinálásával.
A világ egyik legkisebb és talán egyik legcukibb kutyája, a csivava. De vajon milyen név illik ehhez az aprócska cukisághoz?
A karácsony a szeretet ünnepe, hiszen ilyenkor összegyűlik a család apraja-nagyja, és együtt töltik azidőt. A karácsonyt megelőző időszak viszont sokak számára stressz forrása lehet, hiszen ahhoz, hogy egy igazán emlékezetes és szép karácsonyt tudjunk varázsolni családunknak, alaposan fel kell készülni időben az ünnepekre.
Igen, elképzelhető, hogy az ivaros szuka jelenléte kínozza... Mert azon ivaros kan kutyák, akik nem fedeztek még be szukát, nyugtalanná, esetleg agresszívvá válhatnak a le nem vezetett szexuális energia miatt. Egy olyan kan kutya, aki érzi a tüzelő szuka szagát, viszont ösztönei ellenére nincs lehetősége az azok diktálta cselekvés elvégzésére, stresszessé, frusztrálttá válik. Ez a frusztráció válhat könnyen agresszivitássá, és ha jól belegondolunk, hogy rengeteg kan kutya él, akik nem bírják elviselni csak az ellenkező nemű kutyák társaságát, akkor elég szembetűnő az eredmény. Még nem találtak fel olyan szert, amit teljesen hatékonyan lehetne használni annak érdekében, hogy a tüzelő szukák szagát ne érezzék meg a kanok. Az ivaros szuka kutyák 6 havonta vonzzák be a kan kutyákat, amikor tüzelnek -akár több kilométeres távolságból is. Sok gazdi ilyenkor lehetetlen időpontokban és helyeken jár kutyájával, hogy véletlenül se találkozzon másik állattal az utcán, de ezzel csak saját maguk és kutyák dolgát nehezítik meg! Ráadásul ilyenkor a tüzelő kutyák viselkedése is megváltozik, általában sajnos nem a pozitív irányba (fokozott izgatottság, nyugtalanság, agresszió). Persze ha egy nagyobb csapat gazdátlan kóborkutyával találkozik ilyenkor a gazdi, valószínű, hogy egy verekedéssel színezett szexuális aktus szemtanúja lesz, mivel nem fogja tudni kontrollálni, hogy mi történik a kutyájával. Tehát az ivartalanítás egészségmegőrző és prevenciós hatása mellett segíthet a frusztráltság, a konfliktushelyzetek számának csökkentésében és a már kezelt viselkedészavarok esetében is a nyugodt, elfogadó tudatállapot stabilizálásában.
A különböző tályogok igen gyakran alakulnak ki macskáknál. A legtöbb esetben sérülések (karmolások, harapások, stb.) okozzák. A tályog úgy alakul ki, hogy ezek a sérülések begyulladnak a bőr alatt, miután azok már összeforrtak. Ezek a gyulladások sokszor észrevétlenül meggyógyulnak, de van, amikor a gyulladás által felgyülemlett gennynek egy részét a szervezet már nem tudja elvezetni, így a gyulladás helyén gennyzacskó alakul ki. A gyulladás miatt a macska levert lehet, sőt, lázas is lehet. Ha nem kezeljük, akkor egy idő múlva a bőr felreped, és kifolyik az ott összegyűlt genny. Ilyenkor ezen a területen egy kopasz folt marad, és a szőr csak nagyon lassan nő vissza. Előfordulhat, hogy ugyanazon a helyen egy újabb tályog alakulhat ki. A kisebb tályogokra az állatorvos a legtöbb esetben antibiotikumot ad, de még így is megeshet, hogy a kezelés befejeztével újra tályog jön létre. Az állatorvosok többsége manapság így már amellett az eljárás mellett dönt, hogy altatás alatt felnyitja a bőrt, és így alaposan ki tudja tisztítani a sebet. Vigyék a cicát állatorvohoz! A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Házikedvenceink harci sérülései
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás (féreghajtó) beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!
Kedves Ica! Sajnos az ilyen jellegű "viselkedészavar" gyakran előfordul, ha új cica kerül a már meglévő mellé. Ez valójában nem is nevezhető "zavart viselkedés"-nek, hiszen ez egy teljesen normális, egészséges válaszreakciója a brit kék cicának. Mivel a homeopátia az egészség helyreállítását szolgálja, ezért azzal egy egészséges (!) reakciót elnyomni nem igazán lehetséges. Legfeljebb a túlzott reakciókat lehet tompítani. Ez viszont már egyedi kezelést igényel, ami egy összetett feladat; igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy megtaláljuk a megfelelő szert a cica számára. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A csípéssel a revírjét védi. Mivel ez a viselkedés az ivarérett, tojó hullámosokra jellemző, így kérdéses, hogy valóban hím-e. Talán, ha még többet lenne szabadon, illetve a táplálékának egy részét is a kaliton kívül kapná, az segítene számára felismerni, hogy a gazdája nem veszélyezteti életterét. Egyébként minden hullámos külön egyéniség, pont úgy mint az emberek. Épp ezért akkor szelidülnek nehezen, ha szelidíteni akarod direkt, mert ezt érzik és visszásságot vált ki belőlük. Az ember is hátrahőköl egy nagyon simulékony és túl kedves közeledésre egy másik embertől! Azt írod, hogy az ujjadról eszik: tehát a madarad MÁR szelíd, de BIZALMATLAN, mert sietteted hozzá képest a folyamatot! A hullámosok csapatban nagyobb biztonságban érzik magukat és követik a vezérmadarat. Itt azt az egyet kell "szelídíteni", a többi madár mindent elfogad, amit a vezérmadár. Rögtön. Nálad, mivel egyedül van, így nehezebben jön meg az önbizalma, kevesebb a megerősítés.Szerintem tölts mellette sok időt, lássa a nyüzsit. Tedd a kalitját a legforgalmasabb helyre a lakásban. Még akkor is, ha ez pár napig riadalmat okoz neki: ez az edzés rávezeti, hogy nem kell félni. Ne reagálj a pánikjaira, ne "akard" szelidíteni. Ha elfogadod úgy ahogy van, akkor ő fog nyitni feléd előbb-utóbb, hisz neki csak Te vagy a társ!