5841. Miképp nyújthatunk segítséget gyermekünknek a gyász feldolgozásában? (x)
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
Egy szeretett személy elvesztése mindenki számára fájdalmas, de a legtöbb ember már gyerekkorában megtapasztalja az ezzel járó fájdalmat.
A nyomtatás az irodai munkavégzés elengedhetetlen eszköze, hiszen számos olyan feladathoz szükséges használni, ami igényli a dokumentum kinyomtatását, bescannelését és faxolását egyaránt. Számos sokoldalú irodai nyomtató vagy multifunkciós készülék megtalálható a piacon, amely mindezen folyamatok végrehajtására képes. Azonban honnan fogod tudni, hogy melyik a számodra legalkalmasabb készülék? Érdemes tüzetesebben megvizsgálni ezen készülékeket, hiszen nem csak te fogod használni, így a felmerülő igényeket ki kell elégítenie. Van egy tippünk számodra, választás előtt ismerkedj meg a Brother készülékével!
A jelenlegi vírushelyzet miatt kialakult szituációt sokan nehezen élik meg, hiszen eddigi életmódjuk teljes mértékben felborult, és a négy fal közé lettek kényszerítve. Abban az esetben, ha az ember huzamosabb ideig több időt tölt otthon, akkor már kezdi minden idegesíteni, a feszültség pedig még több veszekedést szül a családtagokkal, barátokkal, akikkel éppen megosztja a lakhelyét.
Már csak pár nap, és bezár a bazár, és még ötlete sincs, hogy mit vegyen a szerettének? Ha sportol – vagy tervezi, hogy elkezdi, vagy még csak nem is tervezi, de Ön már tudja, hogy mi lesz a szilveszteri fogadalma –, most kihúzzuk a bajból, és adunk pár instant tippet, ami biztosan betalál az ajándékozottnak.
Annak ellenére, hogy a kutyák hallása kiváló, mégsem figyelnek a szavak közötti különbségekre, ha azok csak egy beszédhangban térnek el.
A hirtelen kialakult sántaságokat minden állatorvosnak röntgenezni vagy röntgenvizsgálatra beutalni szükséges. Sajnos konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A macska hasmenés nem betegség, hanem tünet. A kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy-érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, hyperthyreosis, helytelen táplálkozás.A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet a cicus.A stressz is okozhat hasmenést (új helyre költözés, kevesebb törődés...). Ami még fontos, ha eddig nem volt, de ezt is meg tudják beszélni az állatorvossal.Oltásféregtelenítésivartalanítás
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Cikkek az epilepsziáról:Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók >>Kutyák epilepsziás működészavarairól >>Hogyan kezeljük kedvencünk epilepsziáját? >>Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? >>Öröklött vagy szerzett epilepszia? >>
Kedves Olvasónk! A kölyökkutya harapdálása nem feltétlenül egyenértékű a felnőtt kutya tényleges harapásával. A kutyák esetében a fogváltás 4-6 hónapos kor között zajlik. Ilyenkor a fogíny viszket, fáj, amit az állat intenzív rágással igyekszik csillapítani. Ebben az időszakban biztosítsunk a kutyánknak megfelelő rágcsálnivalót, hogy ne a bútorok lássák kárát a fogváltásnak. Nyugodtan adjunk neki borjú csontot, ez még nem olyan kemény mint a marha csontja, viszont a legtöbb esetben a kiskutya lelkesebben rágcsálja, mint az erre a célra árusított műanyag rágcsálnivalókat. Ha a kiskutyánk szájába olyan dolog kerülne, amit nem szeretnénk darabokban látni (távirányító, különféle vezetékek, bútordarabok…) határozottan szóljunk rá, vegyük el tőle, és cserébe adjuk oda neki a csontot, így hamar leszoktatható a nem kívánatos aprításról.Mi a teendő azonban olyankor, amikor a kutya láthatóan nem a fogváltás miatt harap, hanem játék közben, vagy éppen figyelemfelkeltés céljából? Nagyon fontos az időzítés. Amint a kutya a szájába veszi a kezünket és erősebben ráharap, a mutató és a középső ujjunkat összeszorítva határozottan pofozzuk meg a fangját (a pofa oldalsó része, ahonnan a bajszok nőnek), egészen odáig, míg abba nem hagyja a harapást és ekkor fejezzük be vele az adott tevékenységet, hiszen a kiskutya számára az a legnagyobb büntetés ha nem foglalkoznak vele. További cikk a harapdálásról valló leszoktatás segítésében >> A kutya járását meg kellene mutatni állatorvosnak, erről látatlanban nem lehet nyilatkozni.Oltások, férghajtás miatt úgyis menniük kell. Oltások >>
Sok oka lehet a szőrhullásnak, de feltétlenül biztos, hogy kóros esettel állunk szemben. Nem írta, hogy lakásban tartják-e a kutyust. Ha igen, akkor előfordulhat, hogy csak a szőrzet átépüléséről van szó, ami a kinti hideg és a lakásban levő meleg miatti különbség miatt jelent meg. Ha a szőrhullás foltokban esetleg szimmetrikusan jelentkezik, akkor hormonális betegség, vagy vitaminhiány gyanúja merül fel, melyet azonban mindenképpen állatorvosnak vizsgálni kell. Ha csak foltokban, például kör alakban hullik a szőr, akkor gombás fertőzésre gondolunk leginkább. Ha pedig a korábban említett diffúz, teljes testen jelentkező szőrhullást tapasztalják, akkor lehetséges, hogy a szőrképzéshez szükséges egyik ásványi anyag hiányzik, például a cink. Elsőnek azt javasolnám, hogy próbáljanak ki kifejezetten szőr és bőrtápláló vitaminokat. Ezeket állatpatikában lehet megvenni. Létezik kapszula, tabletta vagy akár olaj is. Én ez utóbbit szoktam előszeretettel javasolni, mert könnyebben megeszik a kutyusok és jobban szívódik fel, ezáltal hamarabb hasznosul. Samponos fürdetés csak másfél vagy kéthavonta történjen. Gyakoribb fürösztésnél kiszárad a bőr és a szőr is jobban hullhat.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, mert a leszakadt, de még ott lógó részt le kell onnan vágni, mert amíg ott van, állandóan irritálja a körömágyat, és addig nem is fog gyógyulni.