636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben (ivartalanított kandúroknál gyakran előfordul), ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
A kutya emlékeiből az illatanyag hatására előjön egy - feltehetően - kellemetlen élmény, trauma és ez váltja ki a viselkedést.
Ha a nyuszi nem mozog, és nem is mozgatja a lábait- esetleg láthatóan lebénult, akkor kaphatott egy kis szélütést...előfordul... Ha betegség melléktünete, akkor azt tudniuk kellene a kórházban. ÁLtalában ilyen tünetek erős hasmenésnél jönnek elő. Fordított esetben a nyuszi lázas inkább nem hideg... Remélem megvan még a nyuszi, ha igen és tényleg egy kis szélütés azon lehet javítani...írjatok...
A szőrtüszőatka betegség (demodicosis) sajnos sokszor nehezen kezelhető és néha elég makacs probléma. A betegség jelentkezése is sokféle hatás, körülmény együttes fennállásának az eredménye, és a kezelése sem csak egy-két dologból áll. A gyógyulási idő azonban még a legjobb esetben is elég hosszú, gyors javulást ne várjanak. A kérdéseire a számozás sorrendjében a következők a válaszaim: 1. Sokáig tarthat a kezelés. A költségekről nehéz nyilatkozni, mert ez sok mindentől függ (ki, hol kezeli, milyen készítményekkel, milyen árkategóriás rendelőben). 2. A kezelés mindenképpen "komplex" kell, hogy legyen, ebbe a gyógysamponos kezelés is beletartozhat, de a lényeg, hogy nem csak az atkákat kell elpusztítani, hanem a kutya általános védekező rendszerét is fel kell erősíteni. Erre viszont a gyógysampon nem lesz jó. 3. A betegség elvileg bármikor visszatérhet, ha romlanak a tartási viszonyok, vagy ismét leromlik a kutya immun állapota. Ha viszont minden jól megy, akkor az is előfordulhat, hogy soha többé nem újul ki. Nagyon fontos (és kifejezetten olcsó) kiegészítő kezelési módszer a sok napfény és a száraz környezet, ami a jó minőségi táplálással együtt csodákra képes!
Valószínűleg mindegyik cica férges és bolhás, így mindet kezelni szükséges. Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.Ha az anyamacskát nem kezelik bolha ellen, akkor előfordulhat, hogy a kicsinyeit azonnal megfertőzi. A bolhairtó szerek általában nem használhatóak a szoptató, vemhes anyákon és az újszülött kiscicákon. Az egyetlen javasolható termék a Frontline spray, amivel az anyamacskát és a kicsinyeit is be lehet fújni havonta. Fonalférgek ellen több hatékony és biztonságos készítmény is kapható, mi laz első kezelésekre leginkább a paszta formátumúakat ajánljuk (Állatpatikában tudja beszerezni). Később, 6 hetes életkortól használhatóak a tabletták, de még inkább azon spot-on (felcseppentendő) készítményeket ajánljuk, amelyek a bolhákat, a fülrühatkákat és a különböző fonalférgeket, köztük az órsóférget is elpusztítják. Ebben az életkorban tanácsos ugyanis megkezdeni a rendszeres, havonkénti bolha elleni kezeléseket. Olvass tovább! Ismerd fel a macskamérgezést!