61. Macskakiállítás a Lurdy Házban
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Az afrikai sügérek közel egy évszázada díszítik Európa és Amerika akváriumait, és hazánkban is egyre több fajuk található meg. Népszerűségük nem a véletlen műve.
A barna diszkoszhal (Symphysodon aequifasciata) testén kilenc függőleges, sötétebb csík található, melyek közül egy a fejen és a szemen is keresztül megy. Ez a legsötétebb, majdnem teljesen fekete.
Az ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha) Malajziában, Thaiföldön, Kelet-Szumátra szigetén őshonos. Az ékfoltos razbóra azonnal felismerhető az oldalán elhelyezkedő, a faroknyélen elvékonyodó, háromszög alakú, kékesfekete foltjáról.
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
Kedves gazdi! Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt nem eszik a cica. Az egyik legjellemzőbb betegségtünet az állat étvágytalansága. Sürgősen ki kellene vizsgálni a cicát! Vigye állatorvoshoz!
A kutya egyértelműen beteg. Vizsgálatra lenne szüksége. A rendelőben valószínűleg van szakszerű asszisztensi segítség. Ha nem tudnak szájkosarat adni a kutyára, még mindig ott a bódítás lehetősége. Így meg lehet vizsgálni, lehet vért is venni belőle. Sajnos a nyirokcsomók duzzanata és a fogyás nem jó jel. Ha a kutya abszolút kezelhetetlen, de láthatóan szenved, bármilyen nehéz is ezt kimondani, az euthanasia a humánus megoldás.
Önmagában az eltérő szemszín nem kóros,talán csak küllembírálatkor okozhat problémát.
A leírás alapján szőrtetűre gyanakszom, de jó lenne megmutatni állatorvosnak. Ő tudni fogja, milyen külső élősködő elleni szert alkalmazzon.
Kedves Kérdező! Megértem az elkeseredését, de sajnos nem tudok semmi okosat mondani. Leleteket csak önmagukban, a hozzá tartozó beteg és a vizsgálati leletek nélkül nem lehet megfelelően értékelni. Ráadásul, ha már 15 állatorvos látta, és az egyetemi klinikán tartott konzílium sem hozott eredményt, akkor ne várja azt, hogy majd itt az interneten valakiben hirtelen világosság gyúlik és azonnal megmondja, hogy mi a kutyája baja. Én biztosan nem vállalkoznék ilyenre, de szerintem más kollégám sem.