71. A paradicsomhal (Macropodus opercularis)
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
A pontos diagnózist a műtét után végzett szövettani vizsgálat fogja megmondani. Nekem is hasonló a véleményem, mint a kollégának, és a képlet eltávolítását javasolom...
A nagysándor hímeknek mindkét lábukra szükségük van a párzáshoz. Egy esélyt adhat neki a következő szezonban, de kicsi az esélye a sikeres párzásnak. Ha valamelyik ülőrudat deszkával helyettesíti, az elősegítheti a stabilabb megtámaszkodást, de ennek leginkább akkor van sikere, ha a tojó lábhibás. Amennyiben fűtetlen helyen tartották a madarakat, lábujj, lábfej hiány oka lehet elfagyás, melyre a sándorpapagájok érzékenyek.
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás kandúrok esetében is számos előnnyel jár, a beavatkozás nem befolyásolja az állat későbbi növekedését, fejlődését.
Kedves Gazdi! Valószínűleg allergiás eredetű a probléma, de egyértelműen csak bőrgyógyászati vizsgálat mondhatja ki a diagnózist. És szerintem a kutyus eléggé szenved emiatt. Tehát sok az a két hét! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem történt vele valami? A félelem jele: farkát lehajtja, lába közé behajtja. Ilyen neki? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.