71. A paradicsomhal (Macropodus opercularis)
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Gazdi! Egy hónapos kutyát nem lett volna szabad elhozni a szaporitótól, mivel egy kutyának az Állatvédelmi törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Tehát az első gond, hogy a kiskutya korai szocializációs időszaka ki fog maradni, ami nagy eséllyel viselkedési problémákat fokg okozni a későbbiekben. Ezért majd ha megvan a minimálisan szükséges oltá, mindenképp kotyaoviba kell vinni ,hogy pótolni lehessen ami kimaradt. Másrészt azt gondolom, hogy a yorki idővel hozzá fog szokni a husykhoz, mivel nincs nagyon más választása. Ha a yorki támadna ,akkor le kell tiltani, a kiskutyát pedig meg kell fogni ,hogy lassabban akarja felvenni a kontaktust az idősebb kutyával. Igy pár nap alatt szépe nössze fognak szokni... Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Itt olvashatsz még a kölyökkutyák neveléséről: A kölyökkutyák képzését nem lehet elég korán elkezdeni!
A képen látható elváltozás valamilyen mechanikai sérülés következménye egy kisebb kötőszövetes reakció.Meg kell figyelni és ha növekszik akkor kell csak beavatkozni.
Több-kevesebb türelemre van hozzá szükség de öszze lehet szoktatni a törpenyulat és a kutyát.kezdetben állandó felügyelet szükséges.
A peteleválás a kandúrral való akció után rövid idővel megtörténik de a megtermékenyített petesejtek csak kb 7-10 nap múlva telepszenek meg a méhben.