76. Vörös neonhal: optikai tuning az akvárimodba
Ajánlatos a vizet tőzegen szűrni vagy tőzegkivonatot önteni bele, hogy a neonhalak jól érezzék magukat. A legjobban csapatban mutatnak.
Ajánlatos a vizet tőzegen szűrni vagy tőzegkivonatot önteni bele, hogy a neonhalak jól érezzék magukat. A legjobban csapatban mutatnak.
A zebradánió Elő-India keleti részének patakjaiban őshonos. A hal alapszíne a megvilágítástól függően ezüst vagy arany, melyen számos sötétkék vagy ibolyaszínű vonal fut.
A dzsungáriai törpehörcsög Szibériából származik, Európában csak az 1980-as években vált népszerűvé. Bár társaságkedvelő állat, csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
Kedves Gazdi! A tengerimalac társas lény, így csakis párban, vagy csapatban tartható. De nem mindegy, hogy megfelelő társat választunk e neki, hiszen mi emberek sem jövünk ki mindenkivel egyformán. A bajt az okozhatja, hogy nagyon kevés a korkülönbség köztük, így nem tudják eldönti ki a főnök. A nagy ketrec még önmagában nem elegendő, azt meg kell próbálni minél izgalmasabban berendezni, hogy azzal foglalják el magukat. A ketrecen belülre is érdemes több kupacba szénát tenni, az is lefoglalja őket. Ha ezek a megoldások sem válnak be, és tényleg nagy a ketrec (120 vagy annál több cm) akkor érdemes lenne egy ivartalanított hím malacot örökbefogadni melléjük, aki fenntartaná a rendet és békét teremtene a csajok között.
Üdvözlöm! Ha csak más színű, nincs gond. Más a pigment ott. Teljesen normális :) Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?
Kedves Gazdi! Sajnos gyakori amit ír, sok kutyának okoz maradandó rossz emléket a szilveszteri tüzijáték. Ezen javítani úgy lehet leginkább, hogy a kutyával olyan helyekre megyünk, amit szeret és próbáljuk játékkal, közös foglalkozással oldani, így próbálni feledtetni a negatív emléket. Azt, hogy mennyi idő míg elmúlik, nem lehet megmondani, kutyára válogatja. Ami biztos, hogy a biztonságot erősíti a határozott és következetes (bátor) gazda, a közös foglalkozások (játék, sport, királnulás, stb) és idővel az ingerekhez való hozzászoktatás. Érdemes jövőre inkább otthon maradni vele (vagy elutazni vele nyugis helyre:)) és próbálni oldani feszültségét. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan óvjuk meg kedvenceinket a petárdázás miatti stressztől? A tűzijáték okozta stressz kezelése – gyógyszerek nélkül
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.