796. Szombaton Pápa a kutyáké!
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval!
Ahogyan mi emberek, a kutyák is kellemes és harmonikus kapcsolatra törekszenek. Ha megpróbáljuk kedvencünk szemével nézni a világot, könnyebben megérthetjük az olykor furcsának tűnő viselkedését is.
Tisztelt Érdeklődő! Ennek a furcsa fejtartásnak általában három oka lehet. Az egyik az agyvérzés - azt jellemzően koordinációs problémák kísérik, de elvileg azok nincsenek; fülgyulladás - ha a fülét gyakran piszkálja, vagy váladékozik, akkor ennek nagy az esélye, szükséges lehet a gyógykezelés; esetleg genetikai okok, sajnos ezzel nem tudnak mit tenni. Így távolról sajnos pontosabbat nem tudok mondani, szükséges lehetne egy kivizsgálás, hogy biztosan kizárható legyen a fülgyulladás és az agyvérzés, és szükség esetén meg kell kezdeni a kezelést, mert mindkettőnél előfordulhatnak szövődmények, de lehet, hogy "csak" egy genetikai hiba, amivel sajnos nem lehet mit kezdeni. Ki kellene vizsgáltatni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Kérdező! Természetesen az ivartalanítás segíthet, hiszen a szökés oka legtöbbször a szaporodási ösztön. Az ivartalanítás fékezi, sőt az esetek 90%-ban meg is szünteti a párzási ösztönt, mert az ivartalanítás utáni 8. órában a tesztoszteron szintjük teljesen lecsökken, de azért kivételek mindig akadnak.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok (a leveléből ez nem derült ki, de gondolom nincs ivartalanítva). A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Kedves Gazdi! Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. Egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) A szőrhullásról Valamennyi szőrhullás normális, még akkor is ha naponta ezt mi soknak ítéljük. DE ha tényleg sok szőr kihullik, akkor nem árt tudni, hogy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
A kutya a táplálkozással energiát juttat a szervezetébe amit az ugrálással, futkosással és egyéb aktivitásokkal felhasznál. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt a táplálékkal bevitt és a felhasznált energia mennyiség között.Jelen esetben meg kell emelni a táplálék kalória tartalmát,vagyis jó minőségű és nagy energia tartalmú táppal vagy házi koszttal kell etetni.Persze az egyensúly a mozgás korlátozásával is helyre állítható,de gondolom itt nem ez a cél.