826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
A mai felfogás szerint ha egy kutya jó minőségű és az életkoránbak megfelelő kutyatápot kap enni (és ezen kívül semmi mást), akkor elvileg hozzá kell jutnia minden fontos tápanyaghoz, mégpedig a számára szükséges mennyiségben. Ilyenkor semmilyen kiegészítés nem szükséges, még kalcium sem. Természetesen ha már vannak látható elváltozások, akkor erre is szükség lehet, de nem gondolomra, hanem szigorúan az állatorvos utasításai szerint. (Az persze egy más kérdés, hogy esetleg közben állatorvost kell váltani, mert a régi, mondjuk kissé "le van maradva" az ismeretekben.) Javaslom, hogy vegyék meg a "Mit egyen a kutyám?" című könyvet (írta : dr. Fodor Kinga), amely megfelelően felvilágosíthatja Önöket a helyes táplálása kérdésében.Mit egyen a kutya? >>
Kedves Rónay Kata! Szerintem bármelyik jó lesz (sok készítmény van a piacon). Én nem változtatnék, azt használnám tovább, ami bevált.
A fej és a pofa előzmények nélküli beödémásodását inkább heveny allergiás reakció szokott okozni, mint szívelégtelenség. Legtöbbször rovarcsípés. Ettől függetlenül lehet szívelégtelensége is a kutyának. Érdemes lenne bevinni őt egy jól felszerelt rendelőbe, ahol tudnának szív ultrahangos vizsgálatot végezni nála a biztos diagnózis érdekében,valamint egy alapos klinikai vizsgálat sok mindenre fényt deríthet. Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel! >>
Tapasztalatból mondom, hogy ha a degu nem eszik, nem iszik, bágyadt, vagy görcsöl, vagy a pofija feladagadt (fog, allergia?), akkor azonnal orvoshoz kell vinni, azzal nem segítesz rajta, ha fórumokra, vagy e-mailen írsz valakinek. Ilyenkor egyszerűen nincs erre idő. Kérlek ezt ne feledd, mert sok degu élete múlt már a tétlenkedésen!Nem árulok el nagy titkot, hogy a betegségek felismerése után a következő lépés rendszerint az állatorvos. Csak ritkán tudjuk itthon megoldani a baj forrását, mert a félre diagnosztizálás, nem degunak való orvosság többet árthat, hiszen egy tünet több betegségre is utal, pontos kórképhez, pedig a dokinak látnia kell a beteg állatot, telefonon, interneten keresztül ő is csak tippelni tud, mi lehet a baj. Én is utálok orvoshoz járni, meg lusta is vagyok, ha magamról van szó, de ha másról van szó, akit szeretek, hamarabb megemelem a popsimat, főleg, mert ez esetben a degu érdeke, hogy megfelelő kezelést kapjon, amin az élete múlhat. Ne feledjétek! A kisállat csak a gazdájára, az ő döntésére, viselkedésére van utalva, teljesen kiszolgáltatott nekünk. Optimistán hiszem, hogy aki eljut erre, vagy bármely más degus oldalra, az felelős, jó gazdi és tudja mi a jó a kedvencének, tehát helyesen fog dönteni is. A kezdő gazdi még hamarabb elszalad a deguval az orvoshoz. Ez nem baj, hiszen így nem árthat neki, később azonban megtanulja felismerni és rangsorolni a bajokat. Idővel egyre tapasztaltabb gazdiként már sok olyan dolgot be tudsz spájzolni, amikkel otthon is tudod majd kezelni az apró-cseprő, gyakoribb bajokat. Lesz otthon vitaminod, probiotikumod, krémed a sebekre, fertőtlenítő szered, szemcsepped, kamillateád. Ezek egy része talán már az otthoni fitotékában lapul.Mielőtt elmész a dokihoz, csörögj rá, mondd el mi a baj, ő majd célirányosan kérdez. Egyes esetekben telefonon ad olyan tanácsot, segítséget, amivel otthoni kezelheted. A legjobbak:Debreceni doki (Dr. Bodó Zsuzsanna), (Dr. Dancsházi Tibor)Budapesti doki (Dr. Papp Georgina Viktória)Térképes állatorvos kereső: http://www.kisallatorvos.hu/terkep.phpTérképes, állatorvos, állatkorház és gyógyszertár kereső: http://www.allategeszseg.info/allategeszseg/allatorvos.htmlNév és megye szerinti állatorvos kereső: http://www.haziallat.hu/cim-lista/allatorvosok/111/
Kedves Brigitta! A szopornyica minden klasszikus tünetét produkálja a kutya. Nem biztos, hogy ezzel a vírussal van dolgunk, de nagy az esélye. Ha nem az, akkor is szüksége van antibiotikumra, az Algopyrin nem fogja meggyógyítani. Egy napot se várjanak tovább, irány az állatorvos! Rettegett vírusok: parvo és szopornyica >>