81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Kedves Tamás! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Noémi! Előfordulhat, hogy megfázott, azonban az lázzal járna. A nyusziknál igaz ha a láz jelentkezik az már szinte a végső stádium, de ez gyorsan bekövetkezik. Ekkor a nyuszi elvert, égnek a fülei- itt tudod a legjobban a hőjét is érezni ilyenkor. Ezért én arra gondolnék, hogy poros a takarmány. Ez okozhat tüsszögést. Cseréld le a tápját. Lehet attól tüsszög. A széna is tartalmazhat akár gomba spórát, port bőven, amitől tüsszöghet a nyuszi. Kicsit cserélj takarmányt és figyeld, hogy változik.-e valami. Ha nem akkor azért megnézetném orvossal, mert lehet egy kis porallergia is. Szép Napot, Gabi
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Ami pedig a másik kérdést illeti, nos, erről így nincs véleményem. Ez egy táp zacskójáról lemásolt összetlétel sor, ami így semmit nem mond. Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.
Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a maradék fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető. Az is lehet, hogy fogkövesség miatti fogággyulladás következtében potyogtatta el a fogait, és a fájdalmas ínygyulladás miatt eszik nehzen. A fogkő eltávolításával,a lötyögő fogak kihúzásával és antibiotikumos kezeléssel a száj higiéniája szépen rendbetehető. Szintén fájdalmat okoz a z evés, ha fekélyek vannak a macska szájában. Ez másfajta gyógykezelést igényel.
A prüszkölés és a csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.