81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Kedves Beatrix, inkább foglalkozzon többet a kutyusával, a társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/ Idős kutya gondozása >>
Tisztelt Érdeklődő! Az esetek nagy többségében nem szokott gondot okozni az efféle változás, de ha úgy érzik, megpróbálhatnak beszoktatni hozzá egy másik hörcsögöt. Ez lehet, hogy kezdetben nagy verekedésekhez vezet, ezen ne lepődjenek meg. Ők nem igazán érzelmi lények, ösztönből működnek, ami csúnyán hangozhat, de tény. A természetben is zömével magányosan fordulnak elő, csak emberi környezetben élnek tartósan együtt. Szerintem ettől nem lehet gondja a hörcsögüknek. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától (allergiás rá a cica), de lehet amiatt is mert a macska a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni. A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Javasolt a bolhaitásra cseppet használni.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján talppárna gyulladásnak tűnik, elég komolynak. Ha egy sima talppárna gyulladás miatt a malacka már nem áll rá a fájós lábára, akkor állatorvoshoz kell fordulni, mert lehet a lábán lehet felszín alatt tályog, illetve ízületi gyulladás. illetve leeshetett magas helyről, megüthette magát valahol? Felszíni kezelésre jó a Contratubex gél, fokhagymakivonata miatt természetes gyulladáscsökkentő. Emellett C-vitaminozás az itatóba, napi 5-6 csepp.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.