81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Azt javaslom, hogy forduljon holnap egy másik állatorvoshoz, mert ennek a problémának van más megoldása is mint a várakozás. Ez egy speciális műtét, amivel ismét rögzítik a fülkagyló két szétvált lemezét egymáshoz. (Ha beírja a google keresőjébe, hogy "othematoma műtét", számos olvasni valót talál róla.)
A leírt tünetek a jellemzőek a félős kutyákra, … az kicsit elgondolkoztató, hogy 4 év óta most gondolt elősször arra, hogy ezen változtatni kellene. Ajánlom figyelmébe a témában írt korábbi publikációm >>> www.4tappancs.hu/download/publ06.pdf Vagy a 4TAPPANCS ismeretterjesztő e-oktatását >>> www.4TAPPANCS.net
Kedves Gazdi! Meg kell nézetni a kutyust, mert lehet ez nagyon veszélyes is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Konyári Léna! Lehet, hogy van benne idegentest (toklász, tüske stb.), de lehet daganatos hátterű probléma is. Szerintem mutassa meg egy másik kollegának is...
Kutyáknak való hányáscsillapítót vásároljon állatpatikában, vagy állatovosánál. Nem stresszoldó, hanem kimondottan hányáscsillapító létezik!