81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Ha fertőtlenítették és kapott orvosságot akkor Ön sokkal többet nem tehet érte. Legyen tiszta meleg helyen a hüllőknek erős a regenerálódó képessége és jól bírják a koplalást. Itatni próbálja. Nem tudom kivel beszélt de azért érdemes lenne egy teknősös szakorvossal megnézetni. Dr. Sátorhelyi Tamást merem ajánlani, a neten megtalálja.
Kedves Kérdező! Miként már madárparkunk levelezési címéről feleségem már megválaszolta - a fácánoknak most kezdődik a vedlési idényük. Ennek során különösen a galléros fácánok, így az aranyfácán is minden dísztollukat elveszítik, melyek pár hét alatt pótlódnak. A minél szebb, egészségesebb új tollazat elérése és a vedlési időszak alatt a madár immunrendszerének erősítése céljából emelt szintű ásványianyag és vitaminkiegészítést ajánlott adni. Az élénkebb színek elérésében segít a reszelt sárgarépa karotintartalma is.
Kedves Gazdi! Találgatásoknak nincs értelme, vigye állatorvoshoz a cicát!
Ha vérellátása is sérül (és elhal), vagy nem érzi (rágni fogja), vagy nem tudja mozgatni (és beakad mindenhova vagy zavarja mozgáskor), akkor amputálni kell.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Ha tömör, akkor szövetszaporulat (daganat vagy granuloma), ha puha, akkor megszúrhatta (tályog, tüske, toklász stb.)...