846. Botsáska: szeret bújócskázni
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Egzotikus állatra vágysz? Tarts botsáskát! Kezdőknek sem okoz nehézséget tartása, és igen szép látványt nyújt - már ha megtaláljuk - a terráriumban ugyanis igen jól tud rejtőzködni.
Ha díszmadár lakik velünk, a természet varázslatos világának egy darabkáját tudhatjuk a közvetlen közelünkben. Jellemzően megnövekszik az érdeklődés egy-egy faj iránt, ha valamely sugárzott médiában róla szóló természet-, vagy éppen gyermekfilmet játszanak. Ezek a tájékoztatások azonban sokszor megtévesztőek.
A színes törpesügér igénytelen, békés fajta, küllemre pedig igen tetszetős. Békés természetének köszönhetően minden akváriumi hallal tarthatjuk közös medencében.
A mindenki által rettegett kór, a daganatos megbetegedés sajnos ugyanúgy sújtja állatainkat, ahogy minket, embereket is. A kutyák és a macskák esetében a daganatos elváltozások általában 7-8 éves kortól jelentkeznek, megjelenésük az életkor előrehaladtával egyre gyakoribbá válik.
A nóniusz mezőhegyesi fajta. Angol félvér fajta, a fajtán belüli szelekció során a nehezebb, hámos típusú egyedeket helyezték előtérbe.
Kedves Gazdi, Csak az kutya büdös, akit rosszul táplálnak, koszos helyen tartanak és nem ápolnak. Az angol bulldog egyébként nem is való kintre, csak lakásban lehet tartani. Szuper prémium táppal kell etetni és a szőrét is rendszeresen kell ápolni (ne tévessze meg a rövid szőr). A bulldog egyáltalán nem büdös, max. horkol egy kicsit a turcsi orra miatt :) Több cikkünk is van a fajtáról, az egyikben tenyésztőt is ajánlunk: Az angol bulldog szelíd és gyerekszerető kutya http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/angol-bulldog-buldog-gyerekszereto-kutya/2006/Az angol bulldog testfelépítése http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/angol-bulldog-testfelepitese/2007/ To Love Till Craziness Angol Bulldog Kennelhttp://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-tenyesztonel/angol-bulldog-tenyeszto-kenne/1998/
Kedves Gazdi! Sajnos nem jön azonnal tölünk a válasz (ebben a témában sajnos látatlanban amúgy sem lehet segíteni, mindenképpen állatovosi ellátásra van szükség). Remélem azóta volt a cica orvosnál és javul az állapota. Nem túl szerencsés emberi gyógyszert adni a macskának, halálos lehet (erről van több cikkünk is: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/human-gyogyszerek-karos-hatasai-allatokra/2148/) Balesetkről írásunk:http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-balesetek-serulesek/5303/
Kedves Érdeklődő! Nehéz ügy, mert egyedül meghalt volna, de így biztosan alkalmazkodik a környezethez és nem alakul ki benne a félelem. Apránként kellene majd kiszoktatni, elkeríteni, hogy találkozzon idegen cicákkal, nyesttel, hátha úgy megtanulja, hogy nem minden állat barát. A táplálását kkibővítheti még: nem szabad neki például tejet adni, mert az emésztési problémákat okozhat. Helyette macska- vagy kutyaeledellel, puha gyömölcsökkel, rovarokkal, lisztkukaccal és vízzel érdemes megkínálni. Az átteleltetett tüskés lakót április végén, szürkületkor lehet visszaengedni az eredeti élőhelyére: ott, ahol megtalálták. Ekkor ébrednek fel ugyanis a természetben áttelelt társaik is, akik addigra testsúlyuk 30 százalékát vesztették el. A kiéhezett sünökre elsősorban az autók jelentik a legnagyobb veszélyt.
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Ha néha magára hagyja vagy elzárja a kölyköt, megtanulja, az a pihenés ideje, és ha a gazda hazajön, akkor megint lehet rumlizni. A fokozatosság elvét betartva először csak 10-15 percre hagyja magára, később ezt az időt lehet hosszabbítani. Legyen valami rágnivaló előtte, így talán a tapéta, a cipők és a bútorok is megmenekülnek. Amikor megérkezik, rögtön tegyen rá pórázt, vigye sétálni, futkározni. Így azt is megtanulja, hogy ilyenkor könnyíthet magán, és hamarabb lesz szobatiszta. Kölyökkorban csak sok játékra (labdakergetés, rongyhúzogatás a gazdával, játékos vadászat a csipogókra) és nyugodt pihenésre van szüksége a kiskutyának. A kötelező oltások után érdemes minél több helyre magunkkal vinni, hogy megismerje a környezetét, az idegeneket, a járműveket. A most tapasztaltak örökre bevésődnek a tudatába, ami később már nem pótolható. Az ismeretlen szituációban lehet, hogy félni fog vagy indokolatlanul agresszív lesz. Ennek a fajtának némelyik tagja nagyon akaratos, öntörvényű, de következetes neveléssel megelőzhető a probléma. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning Üdv, Stefan SimanKutyatrénerwww.4tappancs.hu
Hasonló esetekben a Megszakítás-Figyelemfölkeltés-Irányítás-Jutalom tréningmódszert és a Haelics Dog Tréner készüléket szoktuk használni. Külső segítség nelkül a tréning nem kivitelezhető, hiszen ahogy írta, a kutya a falka embertársainak jelenlétében másként reagál az ingerre, mint egyébként. Egy előzetes felmérés, teszt, adatfelvétel és 2-3 tréningóra szükséges, ez kb. 13.000,- Ft + utiköltségtérítést jelent.