91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Üdvözlöm! Remélem nem okoz majd csalódást, hogy nem egy hímnemű doktor úr válaszol...... Szerintem túlaggódja a dolgot. A vízfelszín tetejét van hogy egy vékony nyálkás réteg vonja be, főleg olyan vízben ahol esetleg fadarabok vannak berakva bújkálónak... illetve olyan vizeknél ahol nincs szűrő ami a vizet mozgatná, ez a vékony réteg befedheti a teknőst is, aki levegővétel miatt kidugja a vízből a fejét...és rátapadhat arra. Elvben tehát ez előfordul. Persze látatlanban nehéz megítélni hogy biztos-biztos erről van szó... Szerintem ameddig a teknős érdeklődő, eleven, jó étvágyú és nem tartózkodik kint a szárazulaton, magyarul nem viselkedik "furcsán" addig nem kell aggódni.. Üdv-Éva
A szem mindig árulkodik a kóros állapotról. Normális körülmények között áttetsző és csillogó. A fátyolosan fehér szem vagy egy elszigetelt fehér folt a szemen sebesülést vagy betegséget jelent. Az abnormálisra duzzadt szem a szemek betegségre (exophtalmus) utalnak. A hal sebesülés miatt is elvesztheti szeme világát, de ezt általában nem sokkal éli túl. Rossz vízminőség esetén ez a bakteriális fertőzés is lehet. Ha terjedni kezdene a hatékonyabb szűrés, több vízcsere és a baktokill tabletta megfogja.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni sem a nőstényeknél próbálkozni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Ha a nőstényt is ivartalanítják nagy valószínűséggel meg fog szűnni a probléma.
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Sajnálom a nyuszikat. Ez előfordul első szülésnél. Az anya lehet még tapasztalatlan. Mennyi időre születtek a fiókák? Hol volt a helyük? Az anya mit csinált- épített fészket, egy légtérben volt velük? Ezeket tudni kéne, hogy pontosabb választ adjak...