91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
HA nem indult meg a tejtermelés eddig, akkor nem valószínű már A másik kecske ha eleget termel, akkor az jó megoldás HA kevés a tej akkor tejpótlóval lehet nevelni
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Kedves Nikolett! Ellés után egy nap étvágytalanság elfogadható, innia azonban kellene. Általános szabály, hogy 24 órán belül ajánlott állatorvossal megvizsgáltatni az anyát és a kicsinyeket is. Az ellés után 3-7 napig véres hüvelyváladék ürülhet, ami normális. Ha ez egy hétnél hosszabb ideig tart, akkor szintén állatorvoshoz kell fordulni.
Kedves Gazdi! Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Érdeklődő! Ez bizonyára a kutya bűzmirigye, el kellene vinni állatorvoshoz, nem fogja tudni otthon kezelni. A témáról bővebben: Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései