91. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
A leopárdgekkók kis méretük mellett is nagyon mutatósak egy szépen berendezett terráriumban.
Ezek a gekkók, ahogy a nevükből is következik, nappal aktívak, így táplálkozási szokásaik és a fajokon belüli interakciójuk is ekkor figyelhető meg.
A nagy anakonda az óriáskígyók királya. Az ázsiai kockás piton ugyan hosszabb nála, ám az anakonda tömege sokkal nagyobb.
Az ausztrál füves pusztákról származó szakállas agáma (Pogona minor) a torkán felálló tüskékről kapta nevét. Feje háromszögletű, teste akár félméteresre is megnőhet.
Az egész életében lárvaként élő axolotl Szerb Antal fantáziáját is megmozgatta a Pendragon legenda írásakor. Ismerkedjünk meg ezzel a különlegességgel! Kopoltyú kikapcs, tüdő bekapcs.
Állatorvost kellene hívni hozzá!
Kedves Zsuzsa! Az esetek nagyrészében nem szokott megváltozni a természetük. Ritkán kevésbé aktívak lesznek, ami hízásra hajlamosíthatja őket (ilyenkor kell változtatni az életmódon és a táplálkozáson). A tanulékonyságot közvetlenül nem befolyásolja.
Többféle módszer létezik (kinek mi válik be). Van aki összeköti a két fület, van aki nem. Én nem szoktam. A ragasztószalagok közül olyat kell kiválasztani, ami nem tapad nagyon erősen a szőrére (pl. Leucopor). Pár hónapos koráig lehet állítgatni, ha addig nem áll fel, akkor valószínűleg már nem fog. Később a lógó fület lehet plasztikai műtéttel korrigálni, de én azt személy szerint nem javasolom. A kalcium adása hasznos. Fogváltásnál néha pár napig lógni szokott egyik vagy mindkét fül, ami aztán rendeződik...
Kedves Gazdi! Idegrendszeri probléma állhat a háttérben, mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.