111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a yorkinál és a beagle-nél előfordul, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, ha ez túlságosan sok alkalommal fordul elő. Ilyen esetekben teljes körű kivizsgálásra lenne szükség.
Az egyik macska (amelyik menekül) ivartalanítása lehetne az első lépés, de 10 éves korban ez meggondolandó. A traumatikus hatást lehet oldani, csökkenteni Bach-virág terápiával. Közös, kézből etetéssel, játékkal érdemes próbálkozni.
A régimódi, idejétmúlt, népszokáson alapuló, téves módszerek csak tovább rontották a helyzetet. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdv Stefan Siman
Igen a kutyák között van olyan érzékenyen reagáló állat amelyik megérzi a betegséggel, idős korral járó elváltozásokat és mivel ez számára kellemetlen, - viselkedésével is jelzi. Nem érdemes erőltetni a közeledésre.
2 éves kortól tenyészérett az állat. 5 évesen elvileg még teljesen rendben van, de nem ártana egy állatorvosi vizsgálat előtte. Látatlanban ezt nem lehet megmondani. A fedeztetésre a tüzelés 9-13 napja között a legideálisabb, de ettől vannak egyedi eltérések. Két fedeztetés 48 óra különbséggel javasolt. A vemhesség 58-62 napig tart és 28-30 naposan ultrahang vizsgálattal meg lehet állapítani a vemhességet. Javasolható, ha biztosra szeretnének menni az ún. Ovulatio diagnisztikát elvégeztetni.