111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Égési sérülések esetén nem szokott kinőni a szőr, mert a szőrtüszők is elpusztulnak ilyenkor.
Attól tartok, sehogy. Jobb lenne megszabadulni ettől az állománytól. A myxomatózisnál nagyon fontos a megelőzés; - a szúnyogok távoltartása, - a nyulaknál pedig vakcinásan, vagy homeopátiásan. Üdvözlettel: Takács doktornő
A képen nem jól látom, de lehetséges, hogy egy tályog, amit meg kellene nyitni. Vigye őt állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A kutyust célszerű lenne egy állatorvosnak megmutatni, aki a tüneteknek megfelelően tudja kezelni!
Kedves Tamás! Az oltást (a szervezet immunválasza miatt) 2 hétre kellene ismételni. Ideális esetben ugyanazt a típusú vakcinát lenne jó beadatni. Ha viszont a kombináltat (ami többek között a szopornyica ellen is ad védettséget) kapná meg, akkor azt 2 hét múlva újra meg kell majd ismételni...