111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Kedves Gazdi! Reméljük elvitte állatorvoshoz a kutyát, aki megfelelő ellátásban részesítette!
Meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy a szájüregben van valamilyen elváltozás, vagy sérülés.
A közhiedelemmel ellentétben nem minden leguán kezes. Ha eleve ijedős az állat akkor a lehető legtöbb nyugalmat kell neki biztosítani és a ,,nevelését,, nagyon lassan szabad csak elkezdeni. Segíthet ha letakarja a terráriumot hogy kizárja a zavaró tényezőket és ha már rendesen eszik akkor óvatosan pl. a kedvence kajájával talán sikerül megszelidíteni, erre azonban nincs garancia.
Legvalószínűbb, hogy baktériumfertőzés miatt pusztulnak a fiókák. Feltehetőleg kokcidiózisban. Persze ez még nem egy diagnózis. Ajánlott baktériumtenyésztést végeztetni székletből. Ebben a legtöbb állatorvos tud segíteni, mégha nem is specialista.
A vadszínű(zöld) madár egyértelműen hím. A tarka színváltozat tud meglepetéseket okozni, ezért nem azt mondom, hogy 100%-os biztonsággal tojó, de a kép alapján "majdnem biztos".