111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...