111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
A madarak lábán lévő gyűrűk az egyedi azonosítószámot tartalmazzák. Ez a legtöbb esetben pl. H 00 0000 06 001 - Magyarország, egyesület sorszáma (ha nem egyesületi tag, akkor 00), tenyésztői kódszám, kelési év, madár sorszáma.
Ez teljesen normális macskaviselkedés! Aggodalomra semmi ok!
Sajnos anélkül, hogy látnám, nem tudok okos választ adni!
Igen, természetesen, lehetnek már kölykei tavasszal. Az "elfogadás" attól függ, hogy milyen az adott kutyus vérmérséklete. Ha a mamát elfogadta, akkor szerintem a kicsiket is el fogja. Azért nem árt némi óvatosság.
A méretkülönbség kutyáknál nem akadály. Injekciós halasztás tényleg létezik. Hormoninjekció, sok mellékhatással. Vagy marad a jól bevált tüzeléskori 3 hetes elzárás, majd az ivartalanítás. Ivartalanítás előtt tényleg jó, ha egyszer tüzelt már az eb.