111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Egyet értek a Kollégával: ha nem gyógyul a terület konzervatív kezelésre, a műtéti megoldás látszik a legcélravezetőbbnek (kiegészítve kórszövettani vizsgálattal). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nagy valószínűséggel arról van szó, hogy az állat még nem szokta meg az új környezetét. Türelemmel és szeretettel bánjanak vele, és akkor minden bizonnyal nemsokára megszűnik a valószínűleg félelem ill. stress által kiváltott nyávogás és menekülés.
A teendő egyértelmű: SOS állatorvoshoz fordulni és megvizsgáltatni a cicát!
Az egyiptomi tüskésegér várható élettartama kb. 3 év.
Tulajdon képen mindenfélét lehet nekik adni, ami puffasztja, azt kerülni célszerű. Ilyen a káposzta. Ami puffaszt és borzalmas szaga van a nyúlbogyónak tőle. Salátát is mértékkel vagy sehogy mert tele van vegyszerrel ami veszélyes lehet rá. Amit szeretnek nagyon az a zöldek, alma, banán, répa, cékla nyersen.